Ploštičník evropský kořen řez. Cimicifuga europaea radix cons.

22.5.2024

Ploštičník evropský kořen řez. Cimicifuga europaea radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je ploštičník evropský kořen řez?
A:Ploštičník evropský kořen řez, latinsky Cimicifuga europaea radix cons, je sušený kořen rostliny ploštičník evropský, který se využívá jako přírodní lék.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké účinky má ploštičník evropský kořen řez?
A:Ploštičník evropský kořen řez má pozitivní účinky na ženské zdraví, zejména při menopauze a PMS. Pomáhá regulovat hormonální nerovnováhu, snižovat stres a podporovat imunitu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje ploštičník evropský kořen řez?
A:Ploštičník evropský kořen řez se nejčastěji připravuje jako čaj. Stačí zalít 1-2 lžičky kořene horkou vodou a nechat louhovat asi 5-10 minut. Lze použít také jako přísadu do koupelí nebo přidat do jiných bylinných směsí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá ploštičník evropský kořen řez zakoupit?
A:Ploštičník evropský kořen řez je možné zakoupit v některých lékárnách, ale také na e-shopech specializujících se na přírodní produkty a bylinné doplňky stravy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nežádoucí účinky užívání ploštičníku evropského kořene řez?
A:I když je ploštičník evropský kořen

e Ploštičník evropský kořen řez. Cimicifuga europaea radix cons. Ploštičník evropský (Cimicifuga europaea) je jednoletá, drobná rostlina, která má silný kořen řez. Tento kořen může být použit pro léčivé účely v tradičních léčebných postupech, včetně rostlinných odvarů a tinktur. Rostlina pochází z rodiny náprstníkovitých a šíří se ve Středozemní oblasti, ve skalnatých oblastech a na horských loukách. Ploštičník můžeme také najít v hřebenech Alp. Kořen řezu má červené škvrny a tmavou slupku. Jeho aromatická vůně je jemná a velmi příjemná. Ploštičníkový kořen můžeme použít pro uklidnění a relaxaci. Tradiční medicína ho používá k uklidnění mysli a těla, ke zmírnění bolesti a pro léčbu poruch spánku. Kořen ploštičníku obsahuje fytohormony, které jsou užitečné pro léčbu ženských onemocnění, primárně upravují hormonální nerovnováhu, kterou mohou způsobit cysty nebo gynekologické potíže. Kořen ploštičníku může být upotřeben pro výrobu odvarů nebo tinktur. Doporučuje se užívat 2-3x denně 10–20 ml odvaru nebo 10-15 kapek tinktury. Kořen by měl být používán se zdravou stravou a styl života. Ploštičník evropský může být užíván k léčbě mnoha různých onemocnění a prospívá lidskému tělu. Před jeho použitím je však nutné poradit se s lékařem.

Ploštičník evropský kořen řez. Cimicifuga europaea radix cons.
nedostupné
4 002,00
3 573,21 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....