Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons.

23.5.2024

Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons.?
A:Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons. je přírodní extrakt z kořene rostliny Cimicifuga europaea, který se používá v tradiční medicíně při řadě zdravotních problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky ploštičníku evropského kořene 50g Cimicifuga europaea radix cons.?
A:Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons. má protizánětlivé, analgetické a sedativní účinky. Často se používá k léčbě menopauzálních příznaků, migrén a bolesti svalů a kloubů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons.?
A:Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons. se nejčastěji užívá ve formě extraktu, kapslí nebo čaje. Dávkování by mělo být přesné a přizpůsobené individuálním potřebám pacienta.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons. nějaké vedlejší účinky?
A:Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons. může u některých pacientů způsobovat nežádoucí účinky, jako jsou například bolesti hlavy, nevolnost nebo průjem. Doporu

e Ploštičník evropský kořen (Cimicifuga europaea radix cons.) je bylina, jež pochází z hor a lesů Evropy. Někdy se také nazývá kozí noha či jednoroční bílá či černá smutnice. Používá se jako léčivá bylina pro řadu stavů, včetně reumatických obtíží, bolesti hlavy, nervových poruch a problémů s menopauzou. Kořen ploštičníku má účinky protizánětlivé, analgetické a sedativní. Z kořenů se získávají silice, glukosidy, saponiny, aminokyseliny, flavonoidy, třísloviny, fenoly a řada dalších látek. Jeho využití je podporováno studiemi, které potvrzují jeho schopnost zmírňovat příznaky menopauzy a reumatických obtíží, a to díky svým analgetickým, spasmolytickým a sedativním účinkům. Ploštičník se obvykle používá ve formě odvaru nebo čaje. Spořádáte-li dostatečné množství ploštičníku každý den, můžete si přivodit snížení bolesti a napětí. K jeho použití je také komerčně dostupná tinktura naředěná v alkoholu. Kontraindikováno je užívání ploštičníku pro těhotné i kojící ženy, stejně tak u pacientů s gastrointestinálními poruchami, srdečními nemocemi, hypertension, astmatem nebo alergickými reakcemi. Proto před sezónou doporučujeme, abyste se poradili s lékařem o vhodnosti užívání ploštičníku.

Ploštičník evropský kořen 50g Cimicifuga europaea radix cons.
Skladem (10+ ks)
133,00
118,75 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....