Plicník lékařský list řez. Pulmonaria officinalis folium cons.

27.5.2024

Plicník lékařský list řez. Pulmonaria officinalis folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je plicník lékařský list řez?
A:Plicník lékařský list řez (Pulmonaria officinalis folium cons.) je rostlina používaná tradiční medicínou k léčbě respiračních onemocnění, jako jsou nachlazení, kašel a bronchitida.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se plicník lékařský list řez užívá?
A:Plicník lékařský list řez se obvykle užívá ve formě čaje, tinktury a extraktu. Dávky se mohou lišit v závislosti na konkrétním produktu, proto je důležité dodržovat pokyny výrobce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy užívání plicníku lékařského listu řez?
A:Plicník lékařský list řez obsahuje látky s antibakteriálními a protizánětlivými účinky, které mohou pomoci při léčbě respiračních potíží. Také obsahuje vitamíny a minerály, které jsou důležité pro zdraví.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může se plicník lékařský list řez používat během těhotenství a kojení?
A:Pokud jste těhotná nebo kojíte, měli byste se před užíváním plicníku lékařského listu řez poradit s odborníkem na tradiční medicínu, protože informace o možných rizicích nejsou dostatečné.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaká rizika spojena s používáním plicníku lékařského listu řez?
A:Ve většině případů je plicní

ového popisu Plicník lékařský (Pulmonaria officinalis) sahá až do starověkého Řecka a jeho latinský název, Pulmonaria, pochází z řeckého slova "pulmo", což znamená "plíce". Bylina, rostoucí ve Střední Evropě v nadmořské výšce od 0 do 1600 metrů, se vyskytuje na loukách a skalnatých svazích. List plicníku lékařského, zvaný Pulmonaria officinalis folium cons., je bělavě zelený a lesklý, má protáhlý tvar a několik ostrých řezů. Jeho délka dosahuje do 1 cm a jeho šířka je 2-3 mm. Listy se na samotném vrcholu spojují do rozvětvených kompaktních listů. Květiny plicníku lékařského jsou fialové, vícebarevné, červené nebo růžové a vejčité, s průměrem kolem 1 cm, jsou umístěny na dlouhých, hustých stopkách. Plody jsou kulovité, černé a mají vysokou buničinu. Plicník lékařský obsahuje flavonoidy, glykosidy, hořčiny, třísloviny, triterpeny a další látky. Obsahuje i saponin, který se používá jako surovina pro výrobu léků používaných při nemocech dýchacího ústrojí. Plicník lékařský list řez se obecně obvykle doporučuje pro uvolnění sekrecí dýchacího systému a pro lepší dýchání. Může se také používat k léčbě onemocnění průdušek (bronchiální astma) a kašle, a to jak u dospělých, tak u dětí. Tento druh byliny se také používá k léčbě neinfekčních respiračních onemocnění. V bylinkářských formulacích se Pulmonaria officinalis folium cons. obvykle používá spolu s dalšími bylinami, jako je například cibulovitý mochna. Plicník lékařský list řez se také občas používá jako součást kosmetických produktů, jako jsou například barvy na vlasy.

Plicník lékařský list řez. Pulmonaria officinalis folium cons.
Skladem (1.02 kg)
759,00
677,68 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....