Pivoňka lékařská květ 20g

20.5.2024

Pivoňka lékařská květ 20g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky pivoňky lékařské na lidské tělo?
A:Pivoňka lékařská se tradičně používá jako prostředek proti bolestem a zánětům. Dále má údajné relaxační vlastnosti a podporuje dobrou náladu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze pivoňku lékařskou užívat?
A:Pivoňka lékařská se nejčastěji užívá jako čaj nebo tinktura. Odvar z této rostliny se může použít i na oplachování ran.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení pro užívání pivoňky lékařské?
A:Při užívání pivoňky lékařské je třeba pamatovat na to, že se jedná o silnou bylinu, která může mít vedlejší účinky. Proto se nedoporučuje užívání při těhotenství a kojení. Dále by měl být respektován doporučený denní limit.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit pivoňku lékařskou?
A:Pivoňka lékařská je k dostání v lékárnách, čajovnách a obchodech se zdravou výživou. Je možné ji také objednat online.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ a historie užívání pivoňky lékařské?
A:Pivoňka lékařská pochází z Asie, kde se používala již před více než 2000 lety. V tradiční čínské medicíně byla užívána ke zmírnění bolesti a podporování krevního oběhu. Později se rozšířila i

ový Pivoňka lékařská (Paeonia officinalis) je velmi oblíbená bylina, která po staletí sloužila jako léčivá rostlina. Jeho kořeny, naštěpky a květy jsou v léčitelství využívány, nejvíce jeho léčebné účinky vyvíjejí kořeny. Květy pivoněk byly v lidové medicíně používány už ve starověkém Egyptě a Řecku. Mají protizánětlivé, antispazmodické, tonické a stimulující vlastnosti, které se často objeví i v lékařské praxi. Používá se při křečích svalů, bolesti hlavy, svalových křečích a také pro zlepšení trávení. Pivoňka lékařská má také řadu dalších užitečných vlastností. Obsahuje antioxidanty, které chrání buňky, mají protirakovinové účinky a pomáhají neutralizovat volné radikály. Obsahuje flavonoidy, které mají pozitivní účinky na cévní systém a imunitní systém. Pochází také s polysacharidy, které pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi. Pivoňka lékařská květ 20g obsahuje suché květy této byliny. Doporučuje se užívat 1–2 čajové lžičky 3x denně, přibližně dvacet minut před jídlem. Voda se vaří a poté se přidá suchý květ. Bylinkový čaj by se měl opít během 10-15 minut po podání.

Pivoňka lékařská květ 20g Paeonia officinalis flos tot.
Skladem (10+ ks)
28,00
25,00 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....