Pepř červený (Pepřovník) plod celý 100g Schinus terebinthifolia fructu plv.

20.5.2024

Pepř červený (Pepřovník) plod celý 100g Schinus terebinthifolia fructu plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti červeného pepře?
A:Červený pepř je plod pepřovníku Schinus terebinthifolia. Používá se jako koření a má silnou kořeněnou chuť. Dá se použít jak na slaná jídla, tak na sladké dezerty. Je také oblíben v kosmetice pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se červený pepř používá?
A:Červený pepř může být použit celý nebo mletý. Mletý červený pepř se používá jako koření do různých jídel, včetně masa, ryb, zeleniny a omáček. Celé plody lze dát do nápojů, jako jsou gin nebo tonik, a mohou být také použity pro estetické účely jako exfoliant.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak by měl být červený pepř uložen?
A:Červený pepř by měl být skladován na suchém a chladném místě. Pokud se uchovává ve vlhkém prostředí nebo při teplotách nad 25 ° C, může ztratit svou chuť a aroma.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s konzumací červeného pepře?
A:Při přemíře konzumace červeného pepře může dojít k podráždění trávicího traktu. Lidé s citlivým trávicím systémem by proto měli konzumovat červený pepř opatrně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být červený pepř použit pro léčebné účely?
A:Červený pepř byl tradi

Pepř červený (Pepřovník, latinsky Schinus terebinthifolia fructu plv.) je stálezelený keř nebo strom pocházející z Jižní a Střední Ameriky. Květy pepře červeného jsou malé, bílé nebo načervenalé. Plody tohoto rostlinného druhu jsou červené, malé a kulaté, s průměrem 6-7 mm a váží 100 g. Pepř červený je tradičně používán již tisíce let pro své léčivé účinky. Protože obsahuje bioaktivní složky, má antiseptické, antimikrobiální a antivirové účinky. Pokud se užívá ve formě odvaru, podporuje trávení a dýchací systém, odstranění plynů a čistí krev. Také se používá k léčbě migrén, bolesti břicha a problémů s ledvinami. Pepř červený by měl být užíván po konzultaci s lékařem nebo lékárníkem, abyste se vyhnuli potenciálním nežádoucím účinkům. Osoby trpící diabetes typu 2 by měly být opatrné, protože může snížit hladinu cukru v krvi. Mezi další možné vedlejší účinky patří nevolnost, zvracení, bolesti břicha a alergické reakce. Pepř červený je obvykle prodáván ve formě prášku nebo sušeného plodu, který lze vařit do odvaru. Může být také konzumován ve formě čaje. Užívá se buď teplý, nebo studený.

Pepř červený (Pepřovník) plod celý 100g Schinus terebinthifolia fructu plv.
Skladem (5 ks)
88,00
78,57 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....