Pepř černý (Pepřovník) plod mletý 100g Piper nigrum fructus plv.

25.6.2024

Pepř černý (Pepřovník) plod mletý 100g Piper nigrum fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ a historie pepře černého?
A:Pepř černý pochází z Asie, konkrétně z oblasti dnešního Srí Lanky, Indie a Indonésie. Jeho použití jako koření se datuje již do starověku a stalo se velmi cenným zbožím v obchodě v době středověku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi pepřem černým a bílým?
A:Pepř černý a bílý jsou plody stejné rostliny, ale zpracovávají se odlišně. Černý se sbírá, když je plod zralý a poté se suší, čímž získá tmavou barvu a výraznou chuť. Bílý pepř se získává ze zralých plodů, odkrytím jejich bílého jádra a následným sušením.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je obsah a složení mletého pepře černého?
A:Mletý pepř černý Piper nigrum fructus plv. obsahuje převážně aromatické silice a oleje, které mu dávají charakteristickou vůni a chuť. Je také bohatý na minerály, jako jsou draslík a hořčík, a obsahuje vitaminy A a C.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze mletý pepř černý používat v kuchyni?
A:Mletý pepř černý se používá jako koření k dochucení pokrmů v mnoha kuchyních po celém světě. Díky své výrazné chuti a aromatické vůni se hodí k masu, rybám, drůbeži, zelenině, těstovinám a rýži

Pepř černý (Piper nigrum fructus plv.) je bylina, která pochází z jihovýchodní Asie a je dnes velmi rozšířena po celém světě. Jeho použití je velmi široké, od koření až po léčbu různých onemocnění. Pepř černý se skládá z bílých semínek, které jsou schopny manuálně se mlít a vytvářet mletý prášek. Mletý pepř černý je často používán jako koření pro studenou i teplou kuchyni. Léčebné vlastnosti pepře černého jsou známé už od starověku. Byly zaznamenány případy úspěšné léčby různých druhů onemocnění, jako jsou bolesti hlavy, nevolnost, revma, kašel, trávicí problémy a dokonce i syfilis. Tradiční použití této byliny je stále silné. Pepř černý má také významnou roli v Ayurvédě, tradiční indické medicíně. Je často používán jako léčivá a terapeutická bylina k léčbě onemocnění, jako je astma, anémie, záněty a imunita. Pepř černý je obvykle používán ve formě mletého prášku. Jakmile se semínka rozdrtí na prášek, nasáklá se látkami, které jsou důležité pro léčebné vlastnosti. Tyto látky zahrnují olej, síru, hořčík, železo, vápník, draslík, hořkou kyselinu, esenciální aminokyseliny a vitamíny skupiny B a C. Konzumace mletého pepře černého by měla být prováděna pod dohledem lékaře, aby nedocházelo k nežádoucím účinkům. Bylina je kontraindikovaná při tendenci k alergii, nevolnosti, zvracení, průjmu a zácpě, jakož i při vysokém krevním tlaku a nepravidelnosti srdečního rytmu. Pepř černý je bezpečnou a účinnou bylinou, kterou je možné užívat k léčbě různých onemocnění. Před užíváním tohoto produktu však doporučujeme poradit se s lékařem.

Pepř černý (Pepřovník) plod mletý 100g Piper nigrum fructus plv.
nedostupné
37,00
33,04 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....