Pepř černý (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.

13.6.2024

Pepř černý (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ pepřovníku černého?
A:Pepřovník černý pochází z tropických oblastí jihovýchodní Asie, zejména z Indonésie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá celý pepř černý?
A:Celý pepř černý se nejčastěji používá jako koření při vaření mas, omáček a polévek. Může se také dát do mořidla a rozmělnit na menší kousky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jsou přínosy konzumace pepře černého?
A:Pepř černý obsahuje antioxidanty a látky, které působí protizánětlivě. Konzumace pepře černého může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a podporovat trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze uchovávat celý pepř černý?
A:Celý pepř černý se uchovává nejlépe v uzavřené nádobě z keramiky nebo skla na suchém a temném místě. Je dobré jej uchovávat odděleně od silně aromatických koření, aby si navzájem nezkazily chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je pepř černý vhodný pro každou stravu?
A:Osoby s citlivým trávením by měly být opatrné při konzumaci pepře černého, protože může dráždit žaludek a střeva. Pro tyto osoby může být lepší použít jemnější koření.

e Pepř černý (Pepřovník) je tropická rostlina, celkový plod které se používá jako koření po celém světě. Botanický název latinsky je Piper nigrum fructus tot., zbírá se při dozrávání plodů a suší se ve tvaru drobných černých kuliček. Léčivé vlastnosti: Pepř černý má řadu léčivých vlastností a užívá se na potlačení chuti k jídlu, průjmů, zažívacích potíží a jako karminativum. Díky antiseptickému účinku pomáhá při léčbě střevních infekcí a obecně podporuje trávení. Také posiluje imunitní systém, čistí krev a může být užitečné pro léčbu rakoviny. Díky svému analgetickému účinku je používáno k léčbě bolesti hlavy a zubních bolestí. Kontraindikace: Při předávkování se mohou vyskytnout silné nežádoucí účinky, jako je bolest břicha, závrať a ztráta chuti k jídlu. U lidí s alergiemi na pepř by neměla být látka užívána. A navzdory svým léčivým vlastnostem může být u starších lidí nebezpečný i při malých dávkách. Závěr: Pepř černý je univerzální lék s vysokou léčivou hodnotou, navzdory svým možným nežádoucím účinkům. Mělo by se používat s opatrností a v případě potřeby by měla být dávka volena s ohledem na věk pacienta a alergie.

Pepř černý (Pepřovník) plod celý Piper nigrum fructus tot.
nedostupné
293,30
261,88 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....