Pepř černý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.

27.5.2024

Pepř černý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ plodu pepře černého?
A:Plod pepře černého pochází z rostliny nazývané pepřovník, která je původem z Indie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakou chuť má pepř černý?
A:Pepř černý má ostrou a kořeněnou chuť s mírnou pálivostí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se pepř černý používá v kuchyni?
A:Pepř černý se používá jako koření do mnoha jídel, jako jsou masové a zeleninové pokrmy, saláty a omáčky. Je také často součástí kořenící směsi Garam masala.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má pepř černý nějaké zdravotní přínosy?
A:Ano, pepř černý obsahuje látky, které podporují trávení a metabolismus, pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a mají protizánětlivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat plod pepře černého?
A:Plod pepře černého by měl být skladován na suchém a tmavém místě, aby si zachoval svou silnou chuť a aroma. Lze ho skladovat v uzavřené nádobě po dobu až jednoho roku.

Pepř černý, latinsky či botanicky Piper nigrum, je nádhernou pozdravitelnou bylinou. Je velmi oblíbenou kulinářskou kořenící bylinou a také má léčivé vlastnosti, které jsou uznávány celou Evropou. Pepř černý roste na více než 20 druzích místech po celém světě. Roste v tropickém podnebí a obvykle má hustou korunu pupenů a stonky. Plody pepřovníku jsou malé a obecně se nazývají „piprenka“. Ovoce je obtížné sklízet, protože jsou obaleny tenkou slupkou. Léčivé vlastnosti pepře černého jsou uznávány medicínou po celou Evropou a jsou popsány ve směrnice EU o léčivých vlastnostech bylin. Tradičně byl používán k léčbě koliky, revmatismu a dýchacích potíží. Dnes je datováno jako přírodní lék proti bolesti, infekcím, zánětu, krvácení a dokonce i jako průvodní symptom HIV/AIDS. Některé studie ukazují, že má také protirakovinové vlastnosti. Doporučená dávka pro léčbu je 100g „Pepřovník plod celý - Piper nigrum fructus tot“. Můžepoužít jako kávu nebo čaj, smíchaný s jinými bylinkami, nebo je můžete koupit ve formě tablet nebo prášku. Pepř černý je oblíbenou a mnohostranně užitečnou bylinou. Pokud hledáte léčebnou olej, který je přírodní, naleznete ho i v pepřovníku. Stanoví si, že 100 g pepřovníkového plodu je tou nejlepší volbou pro vaše lékařské potřeby.

Pepř černý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.
nedostupné
41,00
36,61 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....