Pepř bílý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.

21.6.2024

Pepř bílý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Pepř bílý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.?
A:Pepř bílý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot. je sušený plod rostliny pepřovníku Piper nigrum, který má charakteristickou ostrou chuť a vůni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi bílým a černým pepřem?
A:Bílý pepř a černý pepř jsou vyrobené z totožné rostliny pepřovníku, ale mají odlišný způsob zpracování. Černý pepř se sklízí zralý a poté se suší, zatímco bílý pepř se sklízí nezralý a nejprve se mu zbaví obalu metodou macerace vodou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak bílý pepř používám v kuchyni?
A:Bílý pepř se často používá v jemných omáčkách, sýrech a bílých masových pokrmech, díky své jemnější chuti a vůni ve srovnání s černým pepřem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je bílý pepř vhodný pro lidi s citlivým žaludkem?
A:Bílý pepř se může někdy ukázat jako dráždivý pro citlivé trávicí systémy, proto by lidé s citlivým žaludkem měli být opatrní při jeho konzumaci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je možné skladovat bílý pepř?
A:Ano, bílý pepř lze skladovat po dobu několika let, pokud je skladován na suchém a tmavém místě. Pepř se

e Pepř bílý, známý také jako Pepřovník, pochází ze stromu Piper nigrum. Přísluší do čeledi Piperaceae a jeho plody se sklízí, suší a drtí na mouku. Pepř bílý je pro svou léčivou silou znám už od starověku. V tradiční medicíně se využívá k léčení široké škály nemocí. Je proslulá zejména pro příznivé účinky na trávicí systém, ale také pro dlouhodobé účinky na cévní systém. Léčivé vlastnosti pepře bílého jsou dlouhodobě studované a potvrzeny. Například je prokázáno, že pepř má antioxidační účinky, urychluje metabolismus, posiluje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje zažívání. Pepř obecně pomáhá zmírnit bolest, stimuluje centrální nervový systém a stimuluje srdeční sval. Jeho kořeníté aroma může být také užitečná pro aromaterapii. K dosažení léčebných účinků je vhodné užívat pepřovník ve formě prášku, kapslí nebo tinktur. Užívání bylin je velmi efektivní, ale nejprve je vždy nutné se poradit s lékařem.

Pepř bílý (Pepřovník) plod celý 100g Piper nigrum fructus tot.
Skladem (10+ ks)
55,00
49,11 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....