Pelyněk pravý nať řez. Artemisia absinthium herba cons.

23.5.2024

Pelyněk pravý nať řez. Artemisia absinthium herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je pelyněk pravý nať řez?
A:Pelyněk pravý nať řez je léčivá rostlina, pro kterou se používá latinský název Artemisia absinthium herba cons. Je to tradiční bylina, která se používá při řadě zdravotních problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakými zdravotními problémy může pelyněk pravý nať řez pomoci?
A:Pelyněk pravý nať řez se používá jako preventivní prostředek proti trávicím problémům, pomáhá s detoxikací těla a uklidňuje nervový systém. Dále se používá jako antiseptikum a antiparazitikum a podporuje funkci jater.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá pelyněk pravý nať řez?
A:Surový pelyněk pravý nať řez se nejčastěji používá k přípravě bylinných čajů. Může se také užívat ve formě tinktury nebo extraktu. Doporučená denní dávka pro dospělého člověka je 1-2 gramy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení v užívání pelyněku pravého nať řez?
A:Pelyněk pravý nať řez by neměli užívat těhotné ženy, kojící matky a děti mladší 12 let. Dále by se měl užívat s opatrností u lidí trpících žlučníkovými problémy, epilepsií nebo alergiemi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze získat pelyněk pravý nať řez?
A:Pelyněk pravý

e Pelyněk pravý, Artemisia absinthium L., je trvale zelená bylina s intenzivním aroma a vůní. Nať pelyněku má řez, je lysá, vzpřímená, dosahuje výšky 15-50 cm. Listy jsou protistojné, lavé, tříslovité, řapíkaté se střapci o délce 2-5 mm. Na vrcholu listu, zejména u dolních listů, jsou stopkaté chloupky. Kvete od května do září. Květy jsou červenohnědé, s pěti lístky. Květy jsou obvykle skryté v lístcích, ale jejich posedlost a silné aroma je poznatelná. Plodem jsou nažky s černými semenami. Nať pelyněku je obecně užívána pro své léčivé účinky. Jako léčivou bylinu byla již v antických dobách používána jak ke stimulaci trávení, tak k boji proti břišním infekcím. Externě byla používána k ošetření rány a proti houbovým infekcím. Nyní se používá k potírání nespavosti, podrážděnosti a nevolnosti. Čaj napomáhá při bolestech hlavy, revmatismu a problémech s ledvinami. Doporučuje se jemně mleté semínko pro celkové posílení. V lidové medicíně byl pelyněk používán pro léčení kožních problémů a žaludečních potíží. V roce 2004 byly veřejnými orgány schváleny specifické léčebné účinky pelyněku. Toto nařízení Evropské unie naznačuje, že pelyněk je schopen regulovat trávicí systém a pomáhá odstraňovat pocity nevolnosti a podrážděnosti. Používá se také pro podporu imunitního systému. Je důležité si uvědomit, že pelyněk může být toxický, pokud je užíván ve velkých množstvích. Proto by se měl užívat solídě a doporučuje se jej užívat po konzultaci s lékařem.

Pelyněk pravý nať řez. Artemisia absinthium herba cons.
Skladem (10+ kg)
241,50
215,63 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....