Pelyněk černobýl nať řez. Artemisia vulgaris herba cons.

19.5.2024

Pelyněk černobýl nať řez. Artemisia vulgaris herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je pelyněk černobýl nať?
A:Pelyněk černobýl nať je rostlina z čeledi hvězdnicovitých, která se tradičně používá v lidovém léčitelství pro své léčivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky pelyněku černobýlu na tělo?
A:Pelyněk černobýl nať má protizánětlivé, antiseptické a antibakteriální účinky. Také podporuje trávení, snižuje křeče a bolesti v břiše a může pomoci s menstruačními problémy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze pelyněk černobýl nať užívat?
A:Pelyněk černobýl nať lze užívat jako čaj nebo infuzi. K dispozici jsou i doplňky stravy, které obsahují extrakt z této rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení při užívání pelyněku černobýlu nať?
A:Pelyněk černobýl nať by neměli užívat těhotné ženy, kojící matky ani lidé trpící alergiemi na byliny z čeledi hvězdnicovitých. Důrazně se nedoporučuje užívat pelyněk černobýl nať v případech závažných střevních problémů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze pelyněk černobýl nať získat a jak ho skladovat?
A:Pelyněk černobýl nať lze zakoupit v lékárnách, specializovaných obchodech s bylinami nebo online. Po zakoupení je třeba jej skladovat na suchém a chladném m

Pelyněk černobýl (Artemisia vulgaris herba cons.) je vytrvalá bylina, která pochází z rodiny Achilleaceae. Roste ve vlhkých oblastech střední a západní Evropy a dostala svůj název díky svým tmavě fialovým květům. Když jsou natě pelyněku černobylného řezány, přichází k uvolnění vonných látek, které jsou velmi ceněny v lidské medicíně. Léčivé vlastnosti byliny Pelyněk černobýl jsou uznány v celé Evropské unii. Když je nať pelyněku černobýlového užívána k internešnímu užití, může pomoci potlačit příznaky zažívacích obtíží. Tato bylina je také účinná při léčbě migrény a bolesti hlavy, a to jak externí, tak i interní aplikací. Když je nať pelyněku černobylného vaporizována, může přinést úlevu od kašle a respiračních onemocnění. Pelyněk černobýl je také běžnou součástí aromaterapií, kdy se olej získaný z natě pelyněku černobylného používá pro relaxaci a uvolnění napětí. Jako směs s éterickými oleji může pomoci při snižování stresu a úzkosti a poskytuje uspokojující pocit při masáži. Používání pelyněku černobylného je vždy doporučeno pod dohledem odborníka, protože vysoké dávky mohou způsobit alergické reakce a nežádoucí účinky. To platí pro vnitřní i vnější použití a užívání této byliny by mělo být vždy radou odborníka.

Pelyněk černobýl nať řez. Artemisia vulgaris herba cons.
Skladem (1.1 kg)
327,80
292,68 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....