Pampeliška lékařská kořen řez. Taraxaci officinalis radix cons.

27.5.2024

Pampeliška lékařská kořen řez. Taraxaci officinalis radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Pampeliška lékařská kořen řez?
A:Pampeliška lékařská kořen řez (Taraxaci officinalis radix cons.) je výtažek z kořene rostliny pampelišky lékařské, který se používá jako bylinný lék.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky Pampelišky lékařské kořene řez?
A:Pampeliška lékařská kořen řez má detoxikační účinky, podporuje trávení a zlepšuje funkci jater. Také má močopudné účinky a pomáhá při problémech se záněty močových cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá Pampeliška lékařská kořen řez?
A:Pampeliška lékařská kořen řez se obvykle užívá ve formě sušených kořenů, které se vaří v horké vodě a pak se pijí jako čaj. Lze ji také užívat jako extrakt, kapsle nebo tinkturu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaké vedlejší účinky při užívání Pampelišky lékařské kořene řez?
A:Vedlejší účinky jsou zcela vzácné, avšak mohou se objevit alergické reakce. Pokud máte nějaké zdravotní problémy, poraďte se s lékařem nebo bylinným specialistou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Pampeliška lékařská kořen řez vhodná pro všechny?
A:Pampeliška lékařská kořen řez není vhodná pro těhotné a kojící ženy a osoby užívající některé druhy léků

. Pampeliška lékařská – Taraxaci officinalis radix cons Pampeliška lékařská je bylina s kořenem, který se používá jako léčivá surovina. Pampeliška lékařská patří do čeledi Asteraceae a rodu Taraxacum. Můžeme ji najít na loukách a v trávnících po celé Evropě. Kořen pampelišky lékařské má šupinatou strukturu a je bílé až nažloutlé barvy. Kořen se sklízí v druhém nebo třetím roce po vysemení. Kořen pampelišky lékařské se tradičně používá k léčbě zažívacích a různých metabolických potíží jako jsou hypertenze a obezita. Kořen má diuretické, protizánětlivé a antioxidační účinky. Může pomoci snižovat cholesterol, tuky v krvi a úroveň cukru v krvi. Také může mít preventivní účinky proti rakovině. Pampeliškový kořen tradičně byl používán v čaji, tinkturách nebo v kombinaci s jinými bylinami pro léčebné účely. Prosíme, dodržujte pokyny na etiketě a dávejte pozor u užívání v případě, že máte poruchy funkce ledvin. Pampeliška lékařská je vynikající bylina, ze které lze vytvořit víceúčelový lék. Je velice důležité si uvědomit její léčebné vlastnosti, aby se mohla eticky a bezpečně užívat.

Pampeliška lékařská kořen řez. Taraxaci officinalis radix cons.
Skladem (10+ kg)
648,60
579,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....