Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv.

27.5.2024

Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv.?
A:Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv. je přírodní bylinný extrakt z listů ostružiníku lesního, který se tradičně používá k léčebným účelům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se tento přípravek užívá?
A:Přípravek se užívá perorálně, a to v podobě čaje. Dvě čajové lžičky bylinného extraktu se zalijí horkou vodou a nechají se louhovat po dobu 10-15 minut. Poté se čaj sceďe a může se pít.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu je Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv. dobrý?
A:Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv. má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Tradičně se používá k boji proti nachlazení, chřipce, kašli, horečce, bolestem hlavy a dalším infekcím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má tento přípravek nějaké vedlejší účinky?
A:Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv. obvykle nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, pokud se dodržují doporučené dávky. Nicméně, jako u všech léčivých přípravků, mohou se objevit alergické reakce

e Ostružiník lesní (Rubi fruticosi folium) je jednoletá bylina s méně než 1metrovou výškou, která obvykle bývá nalezena v lesích a okolí cest. Přezdívaný také jako zlatý proužek, pochází z čeledi Rubiaceae. Kořen ostružiníku lesního je velmi jemný, hnědavý a úzce větvený a může dorůstat do hloubky až 30 cm. Ostružiník lesní má lesklé, červené až fialové listy, jejichž listové řapíky jsou na vrchu růžové a často mají zvláštní klikatění. Květy existují ve formě jednoduchých, drobných až 5 mm velkých, bílých nebo růžových květů s vyvinutými tyčinkami. Tato bylina má široké spektrum léčivých účinků. Listy ostružiníku lesního se používají k léčení rány v důsledku akutních i chronických infekcí, popálenin, vředů a ekzémů. Může být také užívána lokálně s cílem zmírnit zánětlivé reakce jako v případě revmatismu a ischias. Pravidelné používání čaje z listů ostružiníku lesního také může napomoci regulovat krevní tlak a snížit úroveň cholesterolu. Na trhu se ostružiník lesní prodává v sušené formě, kde každý sáček obsahuje 30 g (20x1,5g) tohoto sušeného materiálu. Tato sušená forma byliny může být po důkladném umletí připravena ve formě čaje.

Ostružiník lesní list 30g(20x1,5g) Rubi fruticosi folium plv.
Skladem (10+ ks)
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....