Ostropestřec plod 50g

27.5.2024

Ostropestřec plod 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je účel použití ostropestřce plodu?
A:Ostropestřec plod se používá jako přirozený lék pro podporu činnosti jater a žlučových cest, detoxikaci organismu a snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá ostropestřec plod 50g?
A:Ostropestřec plod se nejčastěji užívá v podobě čaje, který se připravuje zalitím jedné čajové lžičky plodů vroucí vodou a následným necháním louhovat. Dávkování se liší podle individuální potřeby a doporučení odborníka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být ostropestřec plod užíván společně s jinými léky?
A:Při užívání ostropestřece plodu je nutné konzultovat jeho užívání s lékařem, zejména pokud užíváte jiné léky na léčbu jater nebo krevní tlak.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má ostropestřec plod 50g původ?
A:Ostropestřec plod pochází z oblasti Středomoří a jihozápadní Asie, kde byl již v minulosti používán jako léčivá rostlina.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze ostropestřec plod 50g užívat během těhotenství?
A:Při užívání ostropestřece plodu v těhotenství nebo kojení se doporučuje konzultovat jeho užívání s lékařem, aby nedošlo k riziku pro plod či dítě.

e Ostropestřec plod (Silybum marianum) je trvalka s modrofialovými květy a tmavozelenými, na omak hrubými listy. Tato bylina, pocházející z Středomoří, je často používána v léčitelských rituálech, protože má řadu léčivých účinků. Jak sušené plody, tak i extrakt z ostropestřce jsou obvykle užívány z vnitřní nebo vnější strany, aby se dosáhlo uklidňujícího účinku. Doporučená dávka ostropestřce je 50g plodu, které jsou bohaté na vitamín B9, a to kyselinu listovou a fytochemikálie jako je sylimarin, flavonoidy, saponiny a minerály. Ukázalo se, že sylimarín je schopen snížit hladinu enzymu γ-GT jaterních enzymech, čímž pomáhá chránit játra před toxickými látkami. Dále posiluje střevní mikroflóru, což pomáhá udržovat pevnost buněčných membrán a zdravou imunitní odpověď. Při léčení nemocí spojených s játry, například cirhózou a poškozenými jaterními buňkami, je velmi důležité, aby byla dodržována doporučená dávka ostropestřce. Konzumace 50g mletých plodů každý den může pomoci snížit hladiny enzymů, jako je γ-GT, stejně jako normalizovat funkci jater. Kromě toho se také doporučuje, aby pacienti, kteří mají problémy s játry, vyhýbali se alkoholu, tučným potravinám a lékům, které mohou způsobit další poškození jater. Lidé, kteří nemají žádné zdravotní problémy s játry, se také mohou uchýlit k konzumaci 50g ostropestřce jako prevence před poškozením jater nebo prevence proti předčasnému stárnutí. V zásadě, pokud je ostropestřec správně užíván, může mít řadu léčivých účinků, a to jak pro ty, kteří mají problémy s játry, tak i pro ty, kteří se chtějí vyvarovat budoucím problémům. Proto je nutné, aby byla dodržena doporučená dávka a aby lidé, kteří mají zdravotní potíže, byli sledováni odborníkem.

Ostropestřec mariánský plod 50g(20x2,5g) Cardui mariana fructus plv.
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....