Ostropestřec mariánský plod tlučený (prosev) Cardui mariana fructus plv.

19.5.2024

Ostropestřec mariánský plod tlučený (prosev) Cardui mariana fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je ostroplesetr mariánský plod tlučený?
A:Ostroplestřec mariánský plod tlučený (prosev) je prášek získaný z rozdrcených plodů rostliny ostroplesetr mariánský. Tento prášek se používá jako přírodní doplněk stravy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým způsobem ostroplesetr mariánský plod tlučený působí na lidské tělo?
A:Ostroplesetr mariánský plod tlučený obsahuje látky, které podporují funkci jater a trávicího traktu. Může také pomoci regulovat hladinu cholesterolu v krvi a snížit riziko vzniku žlučových kamenů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se má ostroplesetr mariánský plod tlučený užívat?
A:Doporučená dávka ostroplesetr mariánský plod tlučený se liší podle výrobce a konkrétního produktu. Obecně platí, že by se měl užívat v souladu s doporučeními na obalu. Před užíváním jakéhokoli doplňku stravy se vždy poraďte se svým lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky ostroplesetr mariánský plod tlučený?
A:Ostroplesetr mariánský plod tlučený se obvykle považuje za bezpečný a nemá mnoho vedlejších účinků. Některé osoby však mohou pociťovat nevolnost, průjem nebo bolesti břicha. Pokud tyto příznaky přetrvávají, je třeba se poradit s léka

e Ostropestřec mariánský plod tlučený (Cardui mariana fructus plv.) se ve své čisté formě vyskytuje v Evropě od středověku. Latinský název rostliny je Silybum marianum, což doslova znamená „mariin dar”. Většina vědců se domnívá, že to odkazuje na tradici použití rostliny u křesťanských klášterů, zejména pro její schopnost ochrany organismu před toxickými účinky léčiv. Ostropestřec mariánský plod tlučený se používá jako léčivý prostředek po mnoho staletí. Někteří autoři dokonce naznačují, že slovo „mariin dar“ bylo používáno jako součást mariánské modlitby pro léčivé účinky léčiv rostliny. Současný stav vědy naznačuje, že nejdůležitější léčivou složkou ostropestřce mariánského jsou silimariny, konkrétně silibinin, silidianin a silicristin. Silibinin je flavonoid, který se připisuje antioxidační aktivitě rostliny, stejně jako schopnosti eliminovat toxiny a léčit látku, která se vyskytuje u rakoviny a chronických onemocnění jater. Ostropestřec mariánský plod tlučený je v současnosti obvykle podáván ve formě tablet. Zkušenosti praktikujících lékařů s použitím ostropestřce mariánského naznačují, že byl účinný v léčbě žloutenky, intoxikace alkoholem a léčbě cirhózy jater. Používání vnitřního aplikovaného ostropestřce mariánského a jeho extraktu se obvykle doporučuje v kombinaci s dalšími léčebnými postupy a je vhodné se poradit se svým lékařem.

Ostropestřec mariánský plod tlučený (prosev) Cardui mariana fructus plv.
Skladem (10+ kg)
207,00
184,82 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....