Ostropestřec mariánský plod

27.5.2024

Ostropestřec mariánský plod

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je ostropestřec mariánský plod?
A:Ostropestřec mariánský (Sylibum marianum) je rostlina, jejíž plody se často používají jako přírodní lék. Tyto plody obsahují účinnou látku silmarin, která má hepatoprotektivní účinky a pomáhá chránit játra.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá ostropestřec mariánský plod?
A:Plody ostropestřece mariánského lze užívat různými způsoby. Nejčastěji se používají jako extrakt, kapsle nebo tinktura. Doporučené dávkování se může lišit v závislosti na zdravotním stavu pacienta a konkrétním produktu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy užívání ostropestřec mariánského plodu?
A:Plody ostropestřece mariánského mají řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Mezi nejvýznamnější patří ochrana jater, podpora metabolismu, snížení hladiny cholesterolu v krvi, regulace hladiny cukru v krvi a snížení zánětlivých procesů v těle.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním ostropestřec mariánského plodu?
A:Při správném užívání ostropestřece mariánského zpravidla nejsou hlášeny žádné závažné vedlejší účinky. Někteří lidé však mohou mít alergickou reakci na tento produkt, a proto by si měli být vědomi příznaků al

e Ostropestřec mariánský plod (Silybum marianum) patří do čeledi Asteraceae. Tato bylina se vyskytuje téměř po celém světě a může dosahovat výšek až 2 metrů. Má modrofialovou barvu, kopinaté listy a šedozelené květy. Semena tohoto druhu rostou v ovoce na konci roku ve formě purpurově černých kuliček. Kromě obvyklého použití jako zeleniny nebo koření pro potraviny je ostropestřec mariánský plod také léčivou bylinou. Je bohatým zdrojem látek s léčivými vlastnostmi, zejména silymarinu. Silymarin je potvrzeným antioxidantem a pomáhá tělu bojovat proti volným radikálům a podporuje hojení jater. V tradiční medicíně se ostropestřec mariánský plod obvykle používá k léčbě jaterních onemocnění, jako je cirhóza, hepatitida a otrava toxickými látkami. Lze také použít k prevenci některých nádorových onemocnění jater a diabetes. Semena této rostliny mohou být užívány ve formě odvaru, sirupu nebo tinktury. Kromě toho může být užíván jako prášek, kaše nebo kapsle. Je důležité si uvědomit, že i když je ostropestřec mariánský plod uznáván jako léčivá bylina, existují některá rizika spojená s jeho užíváním. U lidí s alergiemi na složky tohoto produktu se mohou objevit alergické reakce. Pro ty, kteří perorálně užívají léky, je také důležité vědět, že užívání této rostliny může snížit účinnost léčiv a ovlivnit jejich účinek.

Ostropestřec mariánský plod tlučený 150g Cardui mariana fructus plv.
Skladem (10+ ks)
49,00
43,75 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....