Olibanum (Kadidlovník pravý) pryskyřice 100g Boswellia sacra (arabský) resina cons.

25.6.2024

Olibanum (Kadidlovník pravý) pryskyřice 100g Boswellia sacra (arabský) resina cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Olibanum (Kadidlovník pravý)?
A:Olibanum je pryskyřice získaná ze stromu Kadidlovníku pravého, který roste v oblastech Afriky a Arabského poloostrova.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se používá Olibanum (Kadidlovník pravý)?
A:Olibanum se tradičně používá při meditaci, modlitbách a rituálech. Má také antibakteriální a protizánětlivé účinky, proto se využívá v léčitelství a kosmetice.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Olibanum (Kadidlovník pravý)?
A:Olibanum se nejčastěji používá k doutnání, popř. k aromaterapii. Lze ho také použít v masážních olejích nebo jako ingredienci v kosmetických přípravcích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky použití Olibanum (Kadidlovník pravý)?
A:Vedlejší účinky jsou minimální a zahrnují pouze možné alergické reakce u lidí s citlivou pokožkou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Olibanum (Kadidlovník pravý) vhodný pro vegetariány a vegany?
A:Ano, Olibanum (Kadidlovník pravý) je vhodný pro vegetariány a vegany, neobsahuje žádné živočišné produkty ani složky.

ového článku Kadidlovník pravý (Olibanum, Boswellia sacra) je vytrvalá stromovitá bylina pocházející z oblastí Blízkého východu a severní Afriky. Jeho středně velké kuželovité plody dosahují velikosti 3-5 cm. Jde o jedinečnou rostlinu, která je oblíbená pro svůj specifický vůně a hojivé účinky. Pryskyřice z kadidlovníku pravého se často nazývá "olibanum" a díky svým léčivým vlastnostem byla v tradiční medicíně užívána po celá staletí. Pro své léčebné účinky je oblíbená hlavně jako analgetikum (lék proti bolesti) a antiseptikum (lék proti infekcím). Extrakce olibanu se obvykle provádí destilací bobulí kadidlovníku pravého ve vodní lázni. Poté, co je extrakt získán, se z něj získá pryskyřice, do které se může zahrnovat až 100g arabské resiny. Léčivé účinky olibanu jsou silné a nejsou jen omezeny na analgetické a antiseptické účinky. Bylina je také velmi užitečná pro léčbu kožních problémů, jako je ekzém a lupénka, protože má schopnost hydratace a uklidnění podráždění. Dokonce může také pomoci snížit únavu a napětí. Tato bylina je také velmi užitečná v aromaterapii, protože její éterický olej hoří s jemnou a medovou vůní. Používá se k odstranění negativních myšlenek a zlepšení nálady. Tento léčivý přípravek je regulován Evropskou unií jako léčivá bylina a jeho výhody jsou posuzovány podle nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin. Kadidlovník pravý se může používat samostatně nebo ve spojení s jinými bylinkami, aby se dosáhlo maximálního účinku. Jeho léčivé účinky mohou být dalším skvělým způsobem, jak zmírnit symptomatické projevy různých onemocnění.

Olibanum (Kadidlovník pravý) pryskyřice 100g Boswellia sacra (arabský) resina cons.
nedostupné
129,00
115,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....