Nové koření (Pimentovník pravý) plod mletý 100g Pimenta dioica fructus plv.

27.5.2024

Nové koření (Pimentovník pravý) plod mletý 100g Pimenta dioica fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Pimentovník pravý?
A:Pimentovník pravý (Pimenta dioica) je stálezelený keř původem z Karibiku a Střední Ameriky, jehož plody se používají jako koření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti Pimentovníku pravého?
A:Plody Pimentovníku pravého mají výraznou chuť a aromatickou vůni, připomínající kombinaci skořice, hřebíčku a muškátového oříšku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Pimentovník pravý používá v kuchyni?
A:Pimentovník pravý se používá jako koření do sladkých i slaných jídel, omáček, marinád, nápojů a dezertů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze Pimentovník pravý skladovat?
A:Mletý Pimentovník pravý se skladuje na suchém a tmavém místě v uzavřené nádobě, aby si zachoval svou vůni a chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká zdravotní rizika spojená s konzumací Pimentovníku pravého?
A:Pimentovník pravý je obecně bezpečný pro konzumaci, nicméně užití velkého množství může způsobit podráždění zažívacího traktu. Také by se měl užívat s opatrností u lidí s alergií na koření.

Pimentovník pravý, známý také jako nové koření, je bylina z čeledi myrtovitých, rostoucí především ve středomořských oblastech Evropy. Má širokou škálu léčivých účinků, které jsou shromažďovány v mleté podobě. Pimentovník pravý může být užitečný pro zdraví z několika důvodů. Jeho plody obsahují sloučeniny, které mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Obsahuje také velké množství vitamínu C, který pomáhá posilovat imunitní systém a chránit buňky těla před volnými radikály. Navíc, Pimentovník pravý může být užitečný pro hubnutí. Studie ukazují, že sloučeniny, které se nacházejí v pravém pimentovníku, jsou schopné inhibovat lipogenézu a mohou tak zvýšit metabolismus. Mletá forma, ze které se získává, může také pomoci stimulovat gastrointestinální trakt a pomoci trávicímu systému zpracovat potravu. Pimentovník pravý může také pomoci s léčením kožních chorob, jako je ekzém nebo akné. Plody obsahují látky, které mají antibakteriální účinky a mohou pomoci bojovat proti bakteriím, které mohou způsobovat kožní problémy. Vzhledem k tomu, že Pimentovník pravý má velké množství léčivých vlastností, je důležité, aby si spotřebitelé byli vědomi správného načasování a dávek tohoto nového koření. V souladu s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin se doporučuje užívat 100 g plodů mletých pimentovníku denně.

Nové koření (Pimentovník pravý) plod mletý 100g Pimenta dioica fructus plv.
Skladem (10+ ks)
54,00
48,21 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....