Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý Pimenta dioica fructus tot.

27.5.2024

Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý Pimenta dioica fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Pimentovník pravý?
A:Pimentovník pravý (Pimenta dioica) je tropická rostlina původem z Karibiku a Střední Ameriky. Je známý svými plody, které jsou často označovány jako nové koření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti Pimentovníku pravého?
A:Pimentovník pravý má mnoho vlastností, jako je silná chuť a aroma, které jsou podobné směsi skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Má také antimikrobiální a protizánětlivé účinky a může být použit k léčbě zažívacích problémů a bolesti svalů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá celý plod Pimentovníku pravého?
A:Celý plod Pimentovníku pravého se může použít jako koření do různých jídel, jako jsou omáčky, polévky, guláše, masa a ryb. Může být také použit k přípravě nápojů, jako jsou čaje a kořeněné nápoje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou další názvy pro nové koření?
A:Nové koření může být nazýváno také jako jamaický pepř, zázvorový pepř, piment, allspice nebo malagueta.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu získat celý plod Pimentovníku pravého?
A:Celý plod Pimentovníku pravého může být zakoupen v obchodech s kořením, specializovaných prodejnách s exotickými potravinami nebo na internetu. Je důležité si vybírat kvalitní koř

e Nové koření, též pimentovník pravý, je strom či keř rostoucí na Karibských ostrovech. Jeho plody, jež se nazývají Pimenta dioica fructus tot.,patří mezi často využívaná koření v celém světě. Botanicky patří do čeledi myrtaceae, řádu myrtales a třídy magnoliopsida. Jde o velmi odolnou bylinu, která může dosahovat až 3 metrů vysokou výšku. Listy jsou obvykle 5-10 cm dlouhé a mají eliptický tvar s jemně zaoblenými okraji. Nové koření, jež vypadá jako malá limetka, je vně hladký a leskný. Uvnitř obsahuje skvrny. Plody nového koření mají 13-19 % kyseliny hydroxymenthylonu a 0,1-0,4 % eugenolu, které jsou často využívané jako koření ve velké škále lokálních a místních jídel. Jedlá semena nového koření se používají jako zelenina a prášek z plodů se používá jako koření v mnoha národních kuchyních. Díky svým antioxidantům, provitaminu A, B1, B2, B3 a C má tento ovoce nejen chuť, ale i zdravotní výhody. Výzkumy ukazují, že může pomoci snížit krevní tlak, má antibiotický účinek a je účinná proti infekcím močových cest. Díky svým léčivým vlastnostem je také vyráběna do léčivých přípravků. Kromě léčení má nové koření ještě řadu dalších použití. Plody jsou používány místními lidmi jako deodorant a parfém. Také jsou využívány při výrobě likérů, šťáv ze sušených plodů se používá k barvení masa a také jako konzervační prostředek. Nové koření se stalo oblíbenou pochoutkou po celém světě díky své výjimečné chuti a léčebným vlastnostem. Jeho univerzální využití ve vaření, kosmetice a farmaceutických výrobcích bylo díky nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin oficiálně potvrzeno.

Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý Pimenta dioica fructus tot.
nedostupné
396,80
354,29 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....