Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý 50g Pimenta dioica fructus tot.

25.6.2024

Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý 50g Pimenta dioica fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Pimentovník pravý?
A:Pimentovník pravý, také známý jako Pimenta dioica, je stálezelený strom původem z Karibiku. Plody stromu se nazývají pimenty a jsou silně aromatické s chutí podobnou novému koření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak mohu použít Pimentovník pravý?
A:Celé plody Pimentovníku pravého lze použít při vaření jako koření s výraznou chutí. Jsou ideální pro dochucení masa, omáček, marinád nebo dresinků na saláty. Můžete je také rozdrtit do práškové formy a použít jako koření pro dezerty nebo nápoje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Pimentovník pravý bezpečný pro konzumaci?
A:Ano, pimenty jsou bezpečné pro konzumaci v malých množstvích. Nicméně při nadměrném požití mohou způsobit gastrointestinální potíže a alergické reakce.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak uchovávat Pimentovník pravý?
A:Plody Pimentovníku pravého je nejlepší uchovávat v suchu a chladu v dobře uzavřené nádobě. Pokud je držíte na slunečném a vlhkém místě, mohou ztratit svou aromatickou chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit Pimentovník pravý?
A:Plody Pimentovníku pravého jsou k dostání v obchodech s kořením a bylinkami nebo online na různých e-shopách specializujících se na koření a potravinářské suroviny.

Pimentovník pravý (Pimenta dioica) je rostlina obecně používaná jako koření. Jeho plody jsou považovány za nové koření, protože se v posledních letech objevují ve větším množství na trhu s kořením. Plody mohou být oranžové, červené nebo karmínově černé a jsou opatřeny silně aromatickou slupkou. Plody Pimentovníku pravého mají tradiční medicínské využití. Stejně jako většina druhů koření, obsahují vysoký podíl diétních karotenoidů, včetně lykopenu, beta-karotenu a zeaxantinu. To z nich činí výborný antioxidant. Obsahují také vysokou hladinu vitamínu E, fytonutrienty a minerály. Bylina je často používaná pro léčebné účely v oblastech lékařství a výživy. Uvnitř plodů je mletá semínka, která se často přidává do tradičních jídel nebo jako koření. Kombinace bledého pepře, koriandru a muškátového oříšku dělá z pimentovníku pravého široce používané koření. Pimentovník pravý byl používán v léčbě gastrointestinálních onemocnění a nachlazení. Také se nachází v některých léčebných produktech souvisejících s cukrovkou, hypertenzí a artritidou. Byly provedeny některé studie naznačující, že plody mohou ulevit od bolesti a zlepšit imunitu. Bylina byla také používána pro zlepšení stavu pokožky, protože existují důkazy, že mají protizánětlivý účinek. Používají se i pro prevenci infekce a odstranění toxinů z těla. Ještě důležitější je, že Pimentovník pravý obsahuje potenciální látky, které mohou mít účinky na kardiovaskulární systém a léčbu rakoviny. Bylina je terebentinová, což znamená, že produkuje látky, které pomáhají snižovat krevní tlak a ke zlepšení stavu cév a srdce. Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství antioxidantů, může pomáhat bojovat se zánětem v těle a snížit riziko vzniku rakoviny. Tyto látky lze také najít v tradičních lécích a jsou obecně uznávané pro jejich schopnost pomoci tělu bojovat proti virům, bakteriím a jiným patogenním organizmům. Nezávislé studie ukazují, že průměrný dávkovací dávkovací čas pro Pimentovník pravý je 50 g sušených plodů denně. Pro dosažení nejlepšího léčebného účinku je důležité, aby byl produkt pořízen v souladu s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin.

Nové koření (Pimentovník pravý) plod celý 50g Pimenta dioica fructus tot.
Skladem (10+ ks)
35,00
31,25 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....