Muškátovník vonný (ořech) celý 50g Myristica fragrans fructus tot.

19.5.2024

Muškátovník vonný (ořech) celý 50g Myristica fragrans fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky muškátovníku vonného na lidské tělo?
A:Muškátovník vonný má analgetické, sedativní, povzbuzující a afrodiziakální vlastnosti. Pomáhá při trávicích problémech, nespavosti a úzkosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se muškátovník vonný používá v tradiční medicíně?
A:V tradiční medicíně se muškátovník vonný používá jako koření i jako lék. Například se používá k léčbě bolestí hlavy, migrén, průjmu, kašle a revmatických bolestí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním muškátovníku vonného?
A:Ano, užití velké dávky muškátovníku vonného může vést k intoxikaci a vedlejším účinkům, jako jsou závratě, nevolnost, halucinace a pocit "opilosti".

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se muškátovník vonný používá v kosmetickém průmyslu?
A:Muškátovník vonný se používá v kosmetických přípravcích, jako jsou parfémy, oleje a mýdla, kvůli svému příjemnému kořeněnému vůni.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejlepší způsob skladování muškátovníku vonného?
A:Muškátovník vonný by měl být skladován v suchém a chladném prostředí, chráněný před slunečním světlem. Doporučuje se uchovávat ho uzavřený v nádobě a použ

e Muškátovník vonný (ořech) je bylina, která patří do čeledi Myristicaceae. Jeho plody jsou žluté a mají typickou vůni a chuť, jsou bohaté na éterický olej. Plody jsou obvykle sušeny a používány ve formě prášku nebo esenciálního oleje. Muškátovníkový ořech je běžně klasifikován pod názvem "Myristica fragrans fructus tot." Muškátovníkový ořech obsahuje látky, které mají pozitivní účinek na zdraví. Obsahovat může třísloviny, sacharidy, tuky, esenciální aminokyseliny a minerály. Obsahuje také velké množství éterického oleje sestávajícího hlavně z terpenoidů, jež mají protizánětlivé a antiseptické účinky. Kromě toho, éterický olej pomáhá stimulovat trávicí procesy a může snížit krvácení dásní a podporovat zdravou kůži. Tento produkt je schválen Evropskou unií jako léčivá rostlina. Pro jeho použití se doporučuje použití 50g sušených plodů po dobu delší než 6-8 týdnů. Jakákoli jiná forma užívání může mít nežádoucí účinky nebo vyvolat nežádoucí reakce. Muškátovníkový ořech je obecně náročný na pěstování. Proto je považován za cennou a ceněnou bylinu. Pokud jste tento produkt koupili, měli byste si být vědomi jeho skutečné léčivé vlastnosti a stále jej užívat jako doporučeno. Užívání muškátovníku vonného vám může přinést řadu výhod, ale také je nutné, abyste daný produkt užívali opatrně a podle předpisu.

Muškátovník vonný (ořech) celý 50g Myristica fragrans fructus tot.
Skladem (10+ ks)
56,00
50,00 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....