Muškátovník vonný (květ) celý Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.

19.5.2024

Muškátovník vonný (květ) celý Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je muškátovník vonný?
A:Muškátovník vonný je stálezelený strom, který se může dostat až do výšky 20 metrů. Pochází ze Srí Lanky a Indonésie a má charakteristické kořeny, které vyrůstají nad zemí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co jsou květy muškátovníku vonného?
A:Květy muškátovníku vonného jsou malé, nevýrazné a překryté jasně žlutou kůrou. Květy produkují silně aromatický olej, který se používá jako koření a léčivý prostředek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je oplodí muškátovníku vonného?
A:Oplodí muškátovníku vonného je velký, žlutohnědý a kulatý plod, který se skládá ze dvou vrstev. Vnitřní vrstva obsahuje tvrdé semeno známé jako muškátový oříšek, zatímco vnější vrstva obsahuje látky s vysokými úrovněmi éterických olejů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá muškátovník vonný?
A:Muškátovník vonný se používá jako koření pro sladké a slané pokrmy, jako jsou dorty, pudinky, omáčky a polévky. Také se používá jako léčivý prostředek pro trávení, hojení ran a bolesti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky používání muškátovníku vonného?
A:Při nadměrném užívání muškátovníku vonného může docházet k halucinacím, nevolnosti, zvracen

Muškátovník vonný (Myristica fragrans) je tropická stromovitá rostlina pocházející z Malajsie, Indonésie a Indického oceánu. Květy tohoto stromu jsou bílé, silně aromatické a úzce spojené s muškátovým oříškem, který je užíván jako koření v celém světě. Oplodí muškátovníku vonného je semeno, které se nazývá Myristica fragrans fructus. Muškátovník vonný má tradiční léčivé vlastnosti potvrzené lékařskou literaturou a je tradičně používán lidmi už po generace pro jeho antiseptické, stimulující, antioxidační a relaxační účinky. Obsahuje řadu látek, mezi které patří tetraterpeny, alkanoidy, mastné kyseliny, terpenoidy a organické sloučeniny se silnými antioxidačními, antibakteriálními, antifungálními a antiseptickými vlastnostmi. Květy Muškátovníku vonného obsahují eugenol, který je obecně známý pro své účinky zmírňující bolest, protizánětlivé a anestetické vlastnosti. Oplodí muškátovníku vonného je bohaté na esenciální mastné kyseliny, flavonoidy, aminokyseliny, steroidy, fenole a alkaloidy, které sererně užívány k léčení bolestivých a revmatických onemocnění. Muškátovník vonný se obvykle užívá ve formě extraktu nebo prášku, který se vyrobený z květů a oplodí. Tento prášek se používá jako přísada do různých léčebných výrobků. Květy se také mohou přidávat k čajovým mícháním, která mají léčebné účinky. Muškátovník vonný se doporučuje užívat s opatrností, stejně jako všechny druhy bylinných extraktů, protože může způsobit vedlejší účinky. Před použitím byste se měli poradit se svým lékařem.

Muškátovník vonný (květ) celý Myristica fragrans fructus (oplodí) tot.
nedostupné
0,00
0,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....