Mochna husí nať řez. Potentilla anserina herba cons.

27.5.2024

Mochna husí nať řez. Potentilla anserina herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to mochna husí nať řez?
A:Mochna husí nať řez se používá jako bylinkový přípravek k podpoře trávicího systému. Tato bylina obsahuje hořké látky, které pomáhají stimulovat chuť k jídlu a podporují trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá mochna husí nať řez?
A:Mochna husí nať řez se obvykle užívá jako čaj. Na 1 šálek vody stačí 1-2 čajové lžičky sušených bylin. Čaj se nechá louhovat po dobu 10-15 minut a poté se může pít 1-2krát denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má mochna husí nať řez nějaké vedlejší účinky?
A:Většinou se tato bylina používá bez problémů. Nicméně lidé s citlivým žaludkem by mohli mít po užití této byliny zažívací problémy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Potentilla anserina herba cons?
A:Potentilla anserina herba cons je latinský název pro mochnu husí nať řez, která je rostlinou z čeledi růžovitých.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze koupit mochnu husí nať řez?
A:Mochna husí nať řez je k dispozici v některých lékárnách, ale také ji lze zakoupit jako sušenou bylinu nebo čajový přípravek online.

Mochna husí nať řez (Potentilla anserina herba cons.) je bylina z čeledi rozšířených rostlin, Rosaceae. Je to drobný keř, který se vyskytuje na úrodných půdách po celé Evropě. Má malé bílé kvítky s růžovou skvrnou uprostřed, listy ve tvaru pěti hvězd a plody ve tvaru bobulí. Mochna husí nať řez se tradičně užívala k léčbě různých nemocí po mnoho staletí. Obsahuje seskviterpeny, flavonoidy a fenolické látky, které mají protizánětlivé, antiseptické, antialergické a silné antioxidační vlastnosti. Různé studie potvrdily, že tento bylinný přípravek má pozitivní vliv na lidské zdraví, například pro podporu trávení, ukrácení nachlazení, při hojení ran, léčbě infekcí a hubnutí. Mochna husí nať řez může být užívána ve formě odvaru z bylinných surovin, jako je čaj nebo tinktura. Také se může použít externě, v podobě kompresí nebo obkladů, na různé kožní problémy. Bylina může být kombinována s dalšími bylinkami, jako je například šalvěj nebo heřmánek, aby se její účinky ještě více prohloubily. I když mochna husí nať řez je účinná a bezpečná pro lidské zdraví, je důležité zvolit ten správný přípravek. Nařízení Evropské unie o popisu léčivých vlastností bylin stanoví, že musí být vyrobeno z léčivých surovin, které splňují příslušné normy kvality. Vzhledem k tomu, že je to bylina s významnými léčivými vlastnostmi, je vhodné se poradit s odborníkem na bylinky, než ji začnete užívat.

Mochna husí nať řez. Potentilla anserina herba cons.
Skladem (10+ kg)
655,50
585,27 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....