Měsíček květ

24.5.2024

Měsíček květ

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nejlepší podmínky pro růst měsíčku květu?
A:Měsíček květ preferuje slunná místa a mírně vlhkou půdu. Je důležité pravidelně zalévat rostlinu a dodávat jí živiny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy a jak se má měsíček květ sázet?
A:Měsíček květ se sází na jaře nebo na podzim. Semena se zasévají do připraveného záhonu nebo květináče, na hloubku 1-2 cm. Po vyklíčení se rostlinky přesazují na vzdálenost 10-15 cm od sebe.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejlepší způsob ochrany měsíčku květu před škůdci a nemocemi?
A:Měsíček květ je obecně odolný proti škůdcům a nemocem. Pokud se však vyskytnou nějaké problémy, je dobré okamžitě jednat. Pomůže pravidelné odstraňování odumřelých listů a kontrolování stavu rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často se má měsíček květ hnojit?
A:Měsíček květ se hnojí pravidelně po celou dobu růstu. Doporučuje se používat univerzální hnojivo nebo speciální hnojivo pro květiny. Frekvence hnojení závisí na druhu hnojiva a způsobu pěstování.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často se má odkvetlý měsíček květ prořezávat?
A:Odkvetlý měsíček květ se nechává přirozeně vys

Měsíček květ (Calendula officinalis) je velmi oblíbená bylina, která se používá jako léčivá rostlina po mnoho staletí. V římských dobách byly čerstvé a usušené měsíčkové květy použity pro vyléčení zánětlivých škrábanců a popálenin. Až dodnes je tato bylina stále používána k léčení kožních problémů a infekcí. Měsíček květ je neobvyklá bylina s oranžovými až žlutými květy a červenou stopkou. Květiny jsou většinou využívány pro léčebné účely, ale i lodyha a listy mohou být v případě potřeby použity. Květy a listy mají silný antiseptický a hojivý účinek. Mohou se aplikovat na postiženou kůži v podobě lotionu nebo odvaru na pomoc s opalovacími popáleninami, ekzémy a další kožní problémy. Květy jsou také účinné při léčbě zánětlivých onemocnění a mohou být použity jako protizánětlivé činidlo. Měsíček květ obsahuje velké množství látek s léčivými schopnostmi. Nejdůležitějšími látkami jsou flavonoidy, triterpeny, saponiny, steroly, barviva a vitamíny. Tyto látky poskytují bylině mnohostranné léčivé vlastnosti, které napomáhají a posilují citlivou populaci. Vzhledem k tomu, že tento typ byliny byl používán po dlouhou dobu k léčbě kožních chorob, to bylo prokázáno, že je bezpečné a prospěšné v obecných léčebných postupech. Stejně jako u všech bylin, doporučuje se před užíváním konzultovat se svým lékařem, zejména v případě alergických reakcí nebo jiných zdravotních problémů.

Měsíček květ - se zákrovem řezaný Calendulae cum calice flos cons.
Skladem (10+ kg)
424,40
378,93 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....