Měsíček květ

21.6.2024

Měsíček květ

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to měsíček květ?
A:Měsíček květ je rostlina z čeledi laskavcovitých s nápadnými oranžovými a žlutými květy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se může měsíček květ pěstovat?
A:Měsíček květ snese plné slunce a většinu zemí, ale preferuje dobře odvodněné půdy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou využití měsíčku květu?
A:Měsíčkový olej se používá k léčbě zánětu kůže, různých druhů kožních podráždění, akné, případně k celkovému zvláčnění suché a drsné pokožky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je měsíček květ jedlý?
A:Ano, listy i květy měsíčku květu jsou jedlé a mohou být využity v salátech nebo na ozdobení jídel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi měsíčkem lékařským a měsíčkem květem?
A:Měsíček květ má výraznější barvu květů a mírně se liší chemický složení v porovnání s měsíčkem lékařským. Oba druhy jsou však rostliny s léčivými účinky, které se podobají.

e. Měsíček květ (Calendula officinalis) je voňavá bylina, která má neobvyklé žlutooranžové květy. Je to poměrně nenáročná bylina a snadno se rozmnožuje. Má silné léčivé účinky, které se sbírají v suchém stavu. Léčivé účinky užívaného měsíčku jsou založeny na obsažených látkách jako například organické kyseliny, saponiny, flavonoidy a různé barviva. Měsíček se tradičně používá při hojení ran, pro své antiseptické, protizánětlivé a anti-mykotické účinky. Kromě toho se také doporučuje k prevenci infekcí sliznic nebo kožních onemocnění, jako jsou popáleniny a ekzémy. Také je užíván k prevenci revmatismu, cystitidy a hemoroidů. Měsíček květ se obvykle užívá ve formě odvarů, tinktur, krému nebo masti. Jeho listy mohou být také sušeny a použity do čajů nebo hotových čajových směsí. Měsíček květ může být také použit jako součást domácích kosmetických produktů. Obsahuje velké množství antioxidantů, které mají schopnost zvlhčit pokožku a zabránit stárnutí. Je doporučeno konzultovat ošetřujícího lékaře během užívání měsíčku pro léčebné účely, protože při nesprávném dávkování může být nebezpečné.

Měsíček květ - bez zákrovu Calendulae sine calice flos tot.
Skladem (10+ kg)
552,00
492,86 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....