Medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons.

19.5.2024

Medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons.?
A:Medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons. je sušený list rostliny medvědice lékařské, který se používá jako léčivo při infekcích močových cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je účinek medvědice lékařského listu?
A:Medvědice lékařský list obsahuje látky s protizánětlivým a antiseptickým účinkem, které pomáhají při infekcích močových cest.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se medvědice lékařský list používá?
A:Medvědice lékařský list se používá ve formě čaje - vaří se 1-2 lžičky sušeného listu na šálek vody, pije se 2-3krát denně. Lze také zakoupit přípravek ve formě tablet, kapslí nebo tinktury.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být medvědice lékařský list používán během těhotenství?
A:Není doporučeno užívat medvědice lékařský list během těhotenství a kojení bez konzultace s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké nežádoucí účinky při užívání medvědice lékařského listu?
A:Při přílišné dávce může dojít k žaludečním potížím a zvracení. Dopravní značení Medvědice lékařská není udáváno.

ového návodu Medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons. Medvědice lékařská, latinsky řezaný list Arctostaphylos uva-ursi, je stálezelená bylina s podzemními větvenými kořeny a plazivými výhonky. Listy medvědice mají matnou, sytě zelenou barvu a lesklé bříšky. Medvědice se používá ve formě odvaru, extraktu nebo jako prášek. Používá se pro úlevu při stavu zvaném cystitida, který se projevuje bolestí a častým močením. Medvědice je také schopna snížit účinnost diuretiků a podpořit obranyschopnost ledvin. Užívání medvědice je obecně bezpečné, ale je možné, že u některých lidí může způsobit alergickou reakci. U těhotných a kojících žen se doporučuje buď se vyhnout užívání medvědice, nebo se obrátit na odborníka před užitím. Dávejte si pozor, abyste listy medvědice nepletli s jinými druhy rostliny. Pokud si nejste jisti, co jste našli, vezměte si s sebou vzorek k odborníkovi. Aby bylo dosaženo požadovaných účinků, je třeba pravidelně užívat medvědici. Průměrné doporučené dávkování odpovídá 1 g sušených listů na 2-3 šálky vody. Nezapomeňte konzultovat vašeho lékaře, než začnete s užíváním medvědice lékařské.

Medvědice lékařská list řez. Arctostaphylos uva-ursi folium cons.
Skladem (10+ kg)
465,80
415,89 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....