Mateřídouška obecná nať řez. Thymus serpyllum herba cons.

19.5.2024

Mateřídouška obecná nať řez. Thymus serpyllum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy mateřídoušky obecné?
A:Mateřídouška obecná má různé zdravotní přínosy, například podporuje imunitní systém, zmírňuje bolesti hlavy a migrény, působí protizánětlivě a pomáhá při trávicích potížích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá mateřídouška obecná nať řez?
A:Mateřídouška obecná nať řez se používá k přípravě čajů, tinktur, mastí a éterických olejů. Častým způsobem užití je inhalace výparů nebo použití v aromalampách.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může mateřídouška obecná způsobit alergie?
A:Ano, mateřídouška obecná může způsobit alergické reakce u některých lidí. Pokud nejste jistí, zda jste alergičtí na tuto bylinu, konzultujte svého lékaře nebo odborníka na přírodní léčbu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá účinek mateřídoušky obecné?
A:Účinky mateřídoušky obecné se mohou lišit v závislosti na způsobu užití a dávkování. Většinou trvají několik hodin, ale mohou být delší nebo kratší v závislosti na individuálních faktorech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat mateřídoušku obecnou?
A:Lidé s nízkým krevním tlakem, ženy v těhotenství a kojící matky

e. Mateřídouška obecná Cristata Thymus serpyllum herba cons. Mateřídouška obecná, synonymně známá jako Thymus serpyllum herba cons., je malá trvalka vytvářející malý často dvouletý keřík se zelenými listy, květy jsou fialovo-lila. Roste ve všech klimatických pásmech. Léčivé vlastnosti Mateřídouška obecná je ceněna pro své léčivé vlastnosti. Její listy a květy obsahují mnoho účinných složek, které mají příznivý vliv na lidské tělo. Mateřídouška obecná je známa pro svůj antimikrobiální účinek. Lidé často používají čaj z mateřídoušky k léčbě respiračních onemocnění jako je například bronchitida a astma. Studie ukázaly, že bylina může poskytnout úlevu od kašle. Mateřídouška obecná je také účinná při léčbě problémů s trávením. Může pomoci při žaludečních a střevních potížích a při léčbě nadýmání, plynatosti a průjmu. Mateřídouška obecná může být také použita k léčbě bolesti hlavy, migrény a revmatismu. Bylinný odvar z mateřídoušky může pomoci normalizovat krevní oběh a poskytuje úlevu při bolesti kloubů a svalů. Použití Mateřídouška obecná je obvykle konzumována ve formě čaje nebo odvaru. Kromě toho by mohla být použita i jako koření pokrmů. Mateřídouška může být také použita jako léčivý rostlinný extrakt nebo prostředek používaný pro aromaterapii, aby se dosáhlo duševní pohody. Před použitím mateřídoušky obecné byste se měli poradit s lékařem. Čaj nebo odvar z mateřídoušky může být pro některé lidi nebezpečný, protože obsahuje kyselinu jantarovou, což může být pro lidi s určitými zdravotními stavy nevhodné.

Mateřídouška obecná nať řez. Thymus serpyllum herba cons.
nedostupné
293,30
261,88 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....