Marocká máta-nana 30g

2.12.2023

Marocká máta-nana 30g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je marocká máta-nana?
A:Marocká máta-nana je bylina původem z Afriky a Blízkého východu, která se používá k přípravě čaje a jako koření do jídel.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je vliv marocké máty-nany na lidské zdraví?
A:Marocká máta-nana obsahuje antioxidanty a má protizánětlivé vlastnosti. Může také pomoci s trávením a snižováním krevního tlaku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje čaj z marocké máty-nany?
A:Čaj z marocké máty-nany se připravuje zalitím sušených listů vroucí vodou a necháním louhovat několik minut. Poté se může dochutit medem nebo cukrem, podle přání.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se marocká máta-nana používá v kuchyni?
A:Marocká máta-nana se používá jako koření do pokrmů, zejména do polévek a salátů. Také se často používá k dochucení vody při vaření rýže.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi marockou máta-nanou a klasickou mátou?
A:Marocká máta-nana má silnější chuť a vůni než klasická máta. Je také bohatší na mentol a obsahuje výrazně menší množství menthenu, což ji odlišuje od klasické máty.

e. Marocká máta-nana (Mentha Asiatica) je vytrvalá trvalka rostoucí v Maroku. Jedná se o poměrně odolnou bylinu, která se dobře přizpůsobí jakýmkoliv podmínkám a je schopna odolávat i nižší teplotám. Bylinka má nahnědlou barvu stonku a listy s hladkými okraji. Léčivé účinky marocké máty-nany jsou zaměřeny na zlepšování trávení, posilování imunity a odstraňování bolesti. Má antiseptické vlastnosti a může být použita k léčbě žaludečních potíží, onemocnění ledvin a jater a také ke snížení horečky. Marockou mátu-nanu lze užívat ve formě čaje nebo práškového extraktu. K léčení žaludečních potíží se doporučují odvary. Na posílení imunity to může být smícháno s citronovou šťávou a medem pro lepší chuť. Marocká máta-nana se užívá 2 - 3krát denně, 30 g na dávku. Před použitím je nutné se poradit s odborníkem, aby bylo možné zajistit bezpečnost jejího užívání.

Marocká máta-nana 30g(20x1,5g) Mentha spicata cv. Moroccan herba plv.
Skladem (10+ ks)
43,00
37,39 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....