Maliník obecný list řez. Rubi idaei folium cons.

20.5.2024

Maliník obecný list řez. Rubi idaei folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak často bych měl řezat maliník obecný?
A:Maliník obecný by měl být řezán jednou ročně, nejlépe na jaře, před začátkem vegetačního období.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Proč je důležité řezat maliníky?
A:Pravidelný řez maliníků zlepšuje výnos a kvalitu plodů, prodlužuje délku jejich života a odstraňuje nemocné, poškozené nebo staré výhony.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké nástroje potřebuji pro řezání maliníků?
A:Pro řezání maliníků je vhodný ostrý a čistý nožový řezák, ale mohou být použity také nůžky nebo pilka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak správně řezat výhony maliníků?
A:Výhony se řežou na délku 30-40 cm nad zemí. Starší výhony se odřezávají úplně u země. Při řezání je důležité pečlivě odstranit všechny suché, poškozené nebo nemocné části.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co dělat s řezanými větvemi maliníků?
A:Řezané větve lze použít jako mulč nebo stejně jako výhonky, které byly řezány úplně u země, mohou být odstraněny a kompostovány.

e Maliník obecný (Rubi idaei folium cons.) je bylina, která je tradičně používána v různých léčitelských oborech. K dosažení čerstvých listů se řezají stonky z této rostliny a poté se suší pro pozdější použití. Látky obsažené v maliníku obecném jsou flavonoidy, triterpeny, kumaryny a kumarolidy. Tyto látky jsou důležité pro regulaci krevního tlaku, bojování proti infekcím, snížení hladiny cholesterolu, prevenci rakoviny a snížení zánětu. Malinič obecný se může užívat ve formě odvarů, infuzí nebo macerátu. Na přípravu odvaru se přidá lžíce listů maliníku do sklenice vroucí vody a louhuje se po dobu 5 minut. Infuze se připraví tak, že se lžíce listů nalije šálkem studené vody a na 5 minut se přikryje. Macerát se připraví namočením lžíce listů do šálku studené vody po dobu 8-12 hodin. Krom toho může být maliník obecný užíván jako čaj, ve formě tinktury nebo tablety. Tinktura se vyrábí destilací čerstvých listů maliníku a používá se po doušcích. Užívání Maliníku obecného může zmírnit symptomy onemocnění, jako je bolest hlavy, artritida, astma, anémie a alergie. Lidé ho také často užívají, aby posílili svůj imunitní systém, bojovali proti stresu a upravovali hladinu cukru v krvi. I když může maliník obecný přinést mnoho léčebných výhod, měli byste vždy podstoupit lékařskou prohlídku před jeho užíváním.

Maliník obecný list řez. Rubi idaei folium cons.
Skladem (10+ kg)
410,60
366,61 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....