Lomikámen zrnatý nať řez. Saxifraga granulata herba cons.

13.6.2024

Lomikámen zrnatý nať řez. Saxifraga granulata herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Lomikámen zrnatý nať řez?
A:Lomikámen zrnatý nať řez, latinsky Saxifraga granulata herba cons, je rostlina používaná lidovou medicínou k léčbě různých chorob.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Lomikámen zrnatý nať řez užívá?
A:Lomikámen zrnatý nať řez se může užívat jako čaj, tinktura nebo mast.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K jakým chorobám se Lomikámen zrnatý nať řez používá?
A:Lomikámen zrnatý nať řez se tradičně používá k léčbě onemocnění dýchacích cest, bolestí hlavy a celkové slabosti organismu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním Lomikámenu zrnatého nať řez?
A:Užívání Lomikámenu zrnatého nať řez je obecně považováno za bezpečné, ale doporučuje se konzultace s lékařem před jeho užitím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze Lomikámen zrnatý nať řez zakoupit?
A:Lomikámen zrnatý nať řez lze zakoupit v lékárnách s přírodními léčivy nebo v obchodech s bylinami a kořením.

- odborný popis Lomikámen zrnatý nať řez (Saxifraga granulata herba cons.) je bylina, jež patří do rodiny Saxifragaceae. Roste v Evropě, na Sibiři a v Americe. Charakteristické znaky lomikámenu zrnatého následují: Nať je hustá, 2-10 cm dlouhá, zelenkasto-hnědá a nažloutlá se zrnitým povrchem. Na konci je často osklovaná. Listy jsou laločnaté, 1-4 mm dlouhé. Květy jsou bělavé nebo růžové, a objevují se na výhoncích v období od května do září. Plody jsou červené, 3-5 mm dlouhé a obsahují 1-3 semena. Léčebné vlastnosti lomikámenu zrnatého jsou obecně ceněny. Obsažené účinné látky jsou flavonoidy, saponiny, rostlinné kyseliny, třísloviny a minerály. Tradičně je lomikámen zrnatý užíván pro léčbu nepravidelného menstruačního cyklu, revmatismu, anémie a infekcí močových cest. Není dokázáno, jak tato bylina funguje. Je však pozoruhodné, že některé z jejích léčebných vlastností jsou podporované některými vědeckými studiemi. Vzhledem k jejich léčebným vlastnostem mohou být lomikámeny zrnaté používány v rámci tradiční medicíny. Jejich užívání však musí být vždy konzultováno s odborným lékařem. Doporučenou denní dávkou lomikámenu zrnatého je 0,2-1 g sušené naťi.

Lomikámen zrnatý nať řez. Saxifraga granulata herba cons.
Skladem (7 kg)
1 259,30
1 124,38 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....