Lněné (Len setý) semeno hnědé celé Linum usitatissimum semen tot.

13.6.2024

Lněné (Len setý) semeno hnědé celé Linum usitatissimum semen tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá, než lněné semeno začne klíčit?
A:Lněné semeno obvykle začíná klíčit asi za 5 až 10 dní po setí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou způsoby, jak konzumovat lněné semeno?
A:Lněné semeno lze přidávat do smoothie, jogurtu nebo müsli, může být součástí pečiva nebo se může používat jako náhrada za vejce při vaření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou lněná semena vhodná pro osoby s celiakií?
A:Ano, lněné semeno je bezlepkové a tedy vhodné pro osoby s celiakií a dalšími potravinovými omezeními.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou lněná semena bohatým zdrojem vitamínů a minerálů?
A:Ano, lněné semeno obsahuje mnoho důležitých živin, jako jsou vitamíny B, minerály jako vápník a hořčík, antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat lněné semeno?
A:Lněné semeno by mělo být uloženo na suchém a chladném místě, ideálně v uzavřené nádobě. Semeno rychle oxiduje, takže pokud se nelze spotřebovat v krátké době, mělo by být uloženo v chladničce nebo mrazničce.

e Lněné semeno hnědé (Linum usitatissimum semen tot.) je bylinka s neutrálním kyselým aroma, má jemnou vůni a lehce sladkou chuť. Tato bylina se používá jako koření, léčivá rostlina a doplňovací prostředek do potravin. Lněné semeno hnědé pochází z rodiny Linaceae a jeho semena jsou malá, téměř okrouhlá a hnědá barva. Semena mohou být označena jako 'celé' nebo 'všech' - v závislosti na tom, jaký je jejich stav. Lněné semeno je zdrojem vlákniny, bílkovin, vitaminů a minerálů, a je vysoce ceněno pro svůj vysoký obsah omega-3 mastných kyselin. Několik studií potvrdilo, že lněné semeno může snížit množství cholesterolu v krvi a pomoci normalizovat krevní tlak a hladinu cukru. Lněné semeno je velmi užitečné pro zdraví trávicího traktu a může pomoci snížit hladinu škodlivých toxinů v těle. Je dobré pro chronické zácpy, podporuje zdravou střevní mikroflóru a může pomoci snížit zánět. Lněné semeno se často používá v lidové medicíně k léčbě některých nemocí, včetně revmatismu a onemocnění srdce. Semena mohou také přinést úlevu od bolesti, která může být spojena s artritidou, a mohou také pomoci obnovit rovnováhu hormonů. Lněné semeno může být konzumováno jako samostatné jídlo nebo jako doplňková potravina. Často je používán v tygřím obilí, kaších, salátech, müsli a pudinkech. Lněné semeno může také být vařeno nebo namočeno do teplé vody, aby vytvořilo lněnou kaši.

Lněné (Len setý) semeno hnědé celé Linum usitatissimum semen tot.
Skladem (10+ kg)
103,50
92,41 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....