Lichořeřišnice větší semeno

22.4.2024

Lichořeřišnice větší semeno

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je lichořeřišnice větší semeno?
A:Lichořeřišnice větší semeno je rostlina z čeledi brukvovitých, která se vyskytuje v Evropě a Asii. Její semena jsou využívána jako potravina nebo jako léčivý prostředek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy konzumace lichořeřišnice větší semene?
A:Konzumace lichořeřišnice větší semene může mít pozitivní účinky na trávení, snížení hladiny cholesterolu v krvi a na podporu imunitního systému. Navíc může pomoci při léčbě některých onemocnění spojených s dýchacím ústrojím, jako jsou astma a bronchitida.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje lichořeřišnice větší semeno k jídlu?
A:Semena lichořeřišnice větší se mohou jíst surová nebo vařená. Pokud se používají k vaření, musí se nejprve namočit na několik hodin, poté se vaří asi 45 minut a nakonec se ochutí solí nebo dalšími kořením dle libosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování týkající se konzumace lichořeřišnice větší semeno?
A:Lichořeřišnice větší semeno by nemělo být konzumováno v nadměrných množstvích, zejména u lidí s onemocněním štítné žlázy. Dále by se nemělo podávat dětem mladším 6 let a těhotným ženám.

e Lichořeřišnice větší semeno (Herbae Agrimoniae - latinsky), je vytrvalá bylina, patřící do rodiny rozděleného listu. Její výška se pohybuje okolo 50 cm. Má charakteristické, jasně žluté květy, které se objevují na jaře a trvají až do pozdního léta. Je rozšířená po celé Evropě a často se vyskytuje ve vyšších polohách. V lidovém léčitelství se lichořeřišnice větší semeno používá pro mnoho účelů, včetně léčby žaludečních potíží, gastrointestinálních chorob a infekcí močových cest. Obsahuje mnoho bioaktivních látek, včetně antokyaninů, flavonoidů, likopodů a kumarinů. Ty se společně podílejí na síle jeho léčivých účinků. Kromě toho se lichořeřišnice větší semeno často používá jako sušený koření. Může se přidat do marinád, grilovaných mas, zeleninových salátů a dalších jídel, aby se jim dodala specifická hořkost. Lichořeřišnice větší semeno je v současnosti zahrnuta do určitého množství registrovaných léčiv v rámci nařízení EU o popisu léčivých vlastností rostlin. To znamená, že je schváleno pro užívání v rámci oficiálního terapeutického systému ve všech zemích EU. Není ale platné vyvolávat léčebné účinky bez lékařského dohledu a doporučení.

Lichořeřišnice větší semeno 50g Tropaeolum majus semen tot.
Skladem (10+ ks)
58,00
51,79 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....