Libeček lékařský list řez. Levisticum officinale folium cons.

27.5.2024

Libeček lékařský list řez. Levisticum officinale folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to libeček lékařský list řez?
A:Libeček lékařský list řez je sušený list z rostliny Levisticum officinale, používaný v tradiční medicíně kvůli svým léčivým účinkům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky libečku lékařského listu řez?
A:Libeček lékařský list řez má protiletadlové, antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Může být také použit jako diuretikum a stimulant trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá libeček lékařský list řez?
A:Libeček lékařský list řez se může podávat jako čaj nebo tinktura. Lze ho také aplikovat jako obklady na bolavé klouby nebo sliznice.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky používání libečku lékařského listu řez?
A:Při přílišné konzumaci libečku lékařského listu řez může dojít k podráždění žaludku nebo močových cest. Dále může zvyšovat citlivost na slunce, takže se doporučuje používat opalovací krém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být libeček lékařský list řez používán během těhotenství?
A:Během těhotenství by se měl libeček lékařský list řez používat opatrně, protože není jasné, zda může mít negativní vliv na vývoj plodu. Je vhodné se poradit s lékařem nebo odborn

Libeček lékařský (Levisticum officinale) patří do čeledi apiaceae, rodu levisticum. Je to trvalka dorůstající výšky 0,4 - 1m a má hnědé, štíhlé kořeny. Listy mají podlouhlý tvar, jsou zelené a lesklé. Na jejich vrcholu jsou žlázy, které na dotyk přenášejí aromát. Ke sdružení léčivých účinků libečku patří analgetické, antiseptické, antispasmodické, antimikrobiální, antipyretické, diuretické, expektorantní, protizánětlivé účinky. Listy libečku jsou bohaté na vitamín C, neobsahují cholesterol a jsou silně antioxidantní. Přípravky z listů libečku se používají k léčbě nachlazení, kašle, revmatismu, bolesti hlavy, nemocí kloubů a svalů a také jako účinná metoda proti infekcím či alergiím. Libeček se sklízí právě v okamžiku, kdy dosáhne plného růstu, a to v průběhu od června do září. Listy se usuší na stinném místě a používají se ve formě odvaru, macerace nebo tinktur. Libeček je bezpečná bylina při správném používání. Pokud se ale užívá více než doporučené množství, mohou nastat trávicí potíže či alergické reakce. Užívání bylinných extraktů by proto mělo být vždy na doporučení odborníka.

Libeček lékařský list řez. Levisticum officinale folium cons.
Skladem (10+ kg)
455,40
406,61 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....