Libeček lékařský kořen řez. Levisticum officinale radix cons.

19.5.2024

Libeček lékařský kořen řez. Levisticum officinale radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to libeček lékařský kořen?
A:Libeček lékařský kořen je rostlina z čeledi miříkovitých, která se hojně využívá v tradiční medicíně díky svým léčivým účinkům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se libeček lékařský kořen používá?
A:Libeček lékařský kořen se používá při trávicích problémech, bolestech hlavy, menstruačních křečích a řadě dalších zdravotních obtížích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje libeček lékařský kořen?
A:Libeček lékařský kořen se nejčastěji používá jako odvar nebo tinktura. Pro výrobu odvaru stačí zalít 1–2 lžíce kořene 1 litrem vroucí vody a nechat louhovat 10–15 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání libečku lékařského kořene?
A:Užívání libečku lékařského kořene může vést k podráždění kůže nebo sliznic v oblasti očí, nosu a úst, pokud je kořen aplikován přímo na tyto oblasti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde je možné zakoupit libeček lékařský kořen?
A:Libeček lékařský kořen je k dostání v lékárnách a specializovaných prodejnách s bylinami. Je také možné si ho objednat online přes různé e-shopy.

e Libeček lékařský kořen řez (Levisticum officinale radix cons.) je bylinou z čeledi petrželovitých s bohatou tradicí léčivých vlastností. Používá se jako bylina především k posílení trávení, detoxikaci organismu a pro posílení imunitního systému. Kromě toho se používá jako přírodní terapie pro lidi, kteří trpí kožními problémy nebo revmatickými bolestmi. Libeček lékařský je listnatá bylina s dlouhým, rozvětveným kořenem. Listy jsou charakteristické svou silnou aromatickou vůní, šedozelenou barvou a zaokrouhleným tvarům. Kořen je nažloutlý a mírně hořký. Tradiční medicína si cení léčivých vlastností libečku lékařského především jako přírodního prostředku proti trávicím obtížím a poruchám žaludku. Libeček lékařský pomáhá při podráždění žaludku, gastritidě, aerofagii a enteritidě. Dále se doporučuje jako přírodní lék při revmatismu, ekzémech a jiných kožních chorobách. Kromě toho se používá k odstranění strusky z ledvin, zlomenin a revmatických bolestí. Při používání libečku lékařského kořene je třeba brát v úvahu, že obsahuje malé množství toxických látek, proto je vhodné dodržovat správnou dávku a nepřekročit doporučenou dávku.

Libeček lékařský kořen řez. Levisticum officinale radix cons.
Skladem (7.05 kg)
317,40
283,39 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....