Lékořice lysá kořen řez. Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) cons.

20.5.2024

Lékořice lysá kořen řez. Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou výhody užívání lékořice lysého kořene?
A:Lékořice lysý kořen má protizánětlivé a antibakteriální účinky, může pomoci s kýcháním a kašlem, snižuje krevní tlak a podporuje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdy bychom neměli užívat lékořice lysý kořen?
A:Lidé s vysokým krevním tlakem, srdečními problémy nebo sklonem k edému by neměli užívat lékořice lysý kořen. Také by měli být opatrní uživatelé kortikosteroidů a lidé s cukrovkou.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se lékořice lysý kořen používá?
A:Lékořice lysý kořen se může užívat jako čaj nebo tinktura, může být použit jako koření do jídel a sladkostí. Také se používá v kosmetických výrobcích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má lékořice lysý kořen nějaké vedlejší účinky?
A:Při přemíře nebo při dlouhodobém užívání lékořice lysého kořene mohou nastat vedlejší účinky, jako je zvýšení krevního tlaku, zvýšení hladiny kortizolu v krvi a ztráta draslíku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je lékořice lysý kořen vhodný pro děti?
A:Při správném dávkování je lékořice lysý kořen bezpečný pro děti. Nicméně by se měli vyhnout dávkování kapslí nebo tablet, a měli by být pod dohledem dospělých.

e. Lékořice lysá kořen řez (Glycyrrhiza glabra, Liquiritiae radix) je bylina z čeledi vrbovitých (Fabaceae), jejíž kořeny se používají po staletí v tradiční medicíně, a která je nyní schválena Evropskou unií pro použití v potravinových doplňcích. Botanicky Lékořice lysá je vytrvalá bylina s dřevnatou lodyhou, světle zelenými listy a bílými nebo růžovými květy. Kořeny jsou bohaté na sladkou látku - glycyrrhizin - a mohou vyrůst až do hloubky 1,5 metru. Klinické studie potvrzují širokou škálu léčivých účinků Lékořice lysé. Za nejdůležitější jsou považovány schopnost působit jako anti-alergická látka, podporovat trávicí systém a snížit zánětlivé reakce. Může také pomoci regulovat hladinu cukru v krvi, obnovovat rovnováhu přirozených hormonů a zabraňovat proti virům. Lékořice lysá se může užívat ve formě prášku, tabletek a extraktu nebo se může používat jako kosmetický prostředek. Kromě toho je hlavní ingrediencí mnoha léčebných léků a je oblíbenou přísadou v lihovinách, sycených nápojích a medu. Vzhledem k tomu, že Lékořice lysá obsahuje vyšší koncentraci glycyrrhizinu, měla by být užívána s opatrností. Dlouhodobé užívání velkých dávek může způsobit zadržování tekutin, otok končetin, zvýšené krevní tlaky a vážné zdravotní problémy. Lékořice lysá je skvělou volbou pro ty, kteří hledají přírodní léky na prevenci nemocí. Bez ohledu na jeho léčebné vlastnosti, měl by být užíván v souladu s nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin a konzultací s lékařem.

Lékořice lysá kořen řez. Liquiritiae radix (Glycyrrhiza glabra) cons.
Skladem (1.31 kg)
438,20
391,25 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....