Kurkuma dlouhá oddenek řezaná 50g Curcumae longa rhizoma cons.

27.5.2024

Kurkuma dlouhá oddenek řezaná 50g Curcumae longa rhizoma cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kurkuma dlouhá oddenek řezaná 50g?
A:Kurkuma dlouhá oddenek řezaná 50g se může používat jako koření do jídel, ale také má léčebné účinky. Nejčastěji se využívá ve formě nálevu, čaje nebo tinktury.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky kurkumy na zdraví?
A:Kurkuma má mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Například působí protizánětlivě, podporuje trávicí funkce, snižuje hladinu cholesterolu, chrání játra a podporuje imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kolik kurkumy bych měl(a) užívat denně?
A:Dávkování kurkumy se liší podle konkrétního problému, které chcete řešit. Obecně se doporučuje užívat přibližně 500-2000 mg kurkumy denně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou nevýhody užívání kurkumy?
A:Kurkuma může mít určité vedlejší účinky, zejména pokud se užívá v příliš velkém množství. Může například dráždit žaludek, způsobovat průjem nebo mít negativní účinky na játra.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit kurkumu dlouhá oddenek řezaná 50g?
A:Kurkumu dlouhá oddenek řezanou 50g lze zakoupit v obchodech specializujících se na bylinky a koření, ale také na internetu. Při nákupu je důležité vybí

Kurkuma dlouhá je významná bylinná rostlina, jejíž oddenek je hlavní léčivou složkou. Oddenek kurkumy dlouhé, Curcumae longa rhizoma cons., je běžně používán v ayurvédském léčitelství jako nápravný prostředek pro kožní a trávicí problémy a také v diagnostických procedurách. Je to bylina, která se běžně prodává v práškové nebo řezané formě. Kurkuma dlouhá je po dlouhou dobu užívaná jako léčivá rostlina. Obsahuje řadu léčivých látek, které podporují zdraví tím, že zvyšují imunitu, zlepšují trávení, regulují hladinu cukru v krvi, bojují proti zánětu a pomáhají při bolestech svalů a kloubů. Řezaný oddenek kurkumy dlouhé může být vhodně použit pro čaje, nebo jako součást kořenící směsi pro přípravu jídla. Může také být použit pro přímou konzumaci jako doplňky stravy. Kurkuma dlouhá obsahuje vysoké množství vitamínu C, vitamín K, železo a vápník. Použití kurkumy dlouhé může být účinné zlepšit zdraví nebo prevenci určitých chorob. Kurkuma dlouhá má antioxidační účinky, které mohou pomoci bojovat proti volným radikálům a chránit buněčné membrány. Mnoho studií také potvrdilo, že kurkuma dlouhá může pomoci snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů a stabilizovat hladinu cukru v krvi. Kurkuma dlouhá může také pomoci snížit záněty a urychlit hojení ran, stejně jako ulevit bolesti svalů a kloubů. Přestože kurkuma dlouhá má mnoho léčivých vlastností, spotřebitelé by měli být opatrní při používání tohoto doplněk stravy a ujistit se, že dodržují nařízení EU o popisu léčivých vlastností bylin. Příliš velké dávky mohou způsobit žaludeční problémy, kožní reakce a alergie. Proto je doporučeno konzultovat tento doplněk stravy se svým lékařem.

Kurkuma dlouhá oddenek řezaná 50g Curcumae longa rhizoma cons.
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....