Kurkuma dlouhá oddenek mletá

27.5.2024

Kurkuma dlouhá oddenek mletá

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to kurkuma dlouhá oddenek mletá?
A:Kurkuma dlouhá oddenek mletá je koření získané z oddenků rostliny Curcuma longa, která se pěstuje zejména v Indii a jihovýchodní Asii. Má intenzivní zlatavou barvu a charakteristickou hořkou a kořenitou chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak používat kurkumu dlouhý oddenek mletou?
A:Kurkumu dlouhý oddenek mletou můžete použít jako koření do různých pokrmů, především do indické kuchyně, například do curry nebo do rýžových jídel. Můžete ji také využít jako přísadu do ochucování chutí v omáčkách, polévkách a marinádách. Lze ji také použít jako barvivo pro různé potraviny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy kurkumy dlouhé oddenek mleté?
A:Kurkuma dlouhá oddenek mletá má mnoho zdravotních přínosů, například podporuje trávení a metabolismus, pomáhá při bolestech kloubů a svalů, může pomoci snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi a má protizánětlivé účinky. Kurkuma je také bohatá na antioxidanty a má podporující účinky na imunitu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze kurkumu dlouhý oddenek mletou koupit?
A:Kurkumu dlouhý oddenek mletou můžete zakoupit v obchodech s potravinami, kde jsou k dispozici koření a bylinky. Je také možné ji zakoupit

e Kurkuma dlouhá oddenek mletý (Curcuma longa) je bylina, která pochází z východní Asie. Tento oddenek je bohatý na žlučové sloučeniny a další látky, které mají léčebné účinky. Oddenek je také vůbec první koření, které se používalo k aromatizaci a konzervaci potravin. Kurkuma mletá se obvykle používá k přípravě kari omáček, ale může se také smíchat s houbovou omáčkou, čajem nebo do jídla. Bylina má také širokou škálu terapeutických účinků, včetně schopnosti zmírnit záněty. Díky svému bohatému obsahu žlučových sloučenin se Kurkuma dlouhá oddenek mletý používá ke stimulaci trávení, uzdravování peptických vředů a k normalizaci cholesterolu. Je také silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky před volnými radikály. Kromě toho se Kurkuma dlouhá oddenek mletý účinně používá k léčbě různých kožních problémů i revmatismu. Známé jsou také jeho možnosti v boji proti rakovině, kdy jeho účinné látky mají schopnost inhibovat růst rakovinných buněk. Kromě toho může Kurkuma dlouhá oddenek mletý mít antidepresivní účinek a může být také užitečná pro prevenci Alzheimerovy choroby. Bylina by měla být užívána s opatrností, protože při velkých dávkách může způsobit nevolnost a zvracení. Může také způsobit křeče a snížit krevní tlak. Proto by se užívání Kurkumy dlouhé oddenek mletky mělo provádět pod dohledem odborníka na výživu.

Kurkuma dlouhá oddenek mletá 100g Curcumae longa rhizoma plv.
Skladem (10+ ks)
50,00
44,64 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....