Kozlík lékařský kořen řez. Valeriana officinalis radix cons.

19.5.2024

Kozlík lékařský kořen řez. Valeriana officinalis radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kozlík lékařský kořen řez?
A:Kozlík lékařský kořen řez je rostlina, která se používá v alternativní medicíně k léčbě různých zdravotních problémů, jako jsou nespavost, úzkost, deprese a menstruační bolesti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se užívá kozlík lékařský kořen řez?
A:Kozlík lékařský kořen řez se obvykle užívá ve formě infuze nebo extraktu. Infuze se připravuje zalitím jedné čajové lžičky sušených kořenů horkou vodou a necháním louhovat po dobu alespoň 5 minut. Extrakt se obvykle užívá ve formě tablet nebo kapky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky kozlíku lékařského kořene řez?
A:Při správném užívání kozlík lékařský kořen řez obvykle nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Nicméně, v některých případech může způsobit nadýmání, průjem nebo závratě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je kozlík lékařský kořen řez vhodný pro těhotné ženy a kojící matky?
A:Neexistují žádné dostatečné informace o tom, zda je kozlík lékařský kořen řez bezpečný pro těhotné ženy a kojící matky. Proto by měly být tyto skupiny lidí obezřetné při užívání této rostliny a měly by se poradit s lékař

. Kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je bylinná rostlina, která náleží do čeledi valeriány a je rozšířena téměř po celé Evropě. Používá se v tradiční medicíně již desítky let, zejména na úlevu od stresu, úzkosti a insomnia spojené se slabou nebo nesprávnou fyziologickou reakcí na duševní nebo psychický stres. Kromě toho se ukázalo, že kořen rostliny má sedativní, antidepresivní a antispasmodické účinky. Léčivé složky obsažené v kořeni kozlíku lékařského jsou: valepotriáty, seskviterpenty, valerianiny a alkoholické extrakty vyrobené z kořene. Tyto aktivní složky mají anxiolytické, antispasmodické a sedativní vlastnosti. Kozlík lékařský je k dostání ve formě čerstvých, sušených či granulovaných kořenů a je preferován před rostlinnými částmi (listy, nebo květy), pokud jsou k dispozici. Nejčastěji se podává ve formě infuze nebo nálevu, ale může být použit i ve formě kapslí, tablet nebo tinktury. Kozlík lékařský je silnou bylinou a její nepřiměřené užívání může vést ke vedlejším účinkům, jako je bolest hlavy, nevolnost, úzkost a špatné trávení. Je proto důležité dodržovat odpovídající dávky, které by měly dodržovat doporučení lékaře.

Kozlík lékařský kořen řez. Valeriana officinalis radix cons.
nedostupné
603,80
539,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....