Kostival lékařský kořen řez. Symphyti officinalis radix cons.

24.5.2024

Kostival lékařský kořen řez. Symphyti officinalis radix cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kostival lékařský kořen řez?
A:Kostival lékařský kořen řez je léčivá rostlina, která se tradičně používá k podpoře hojení kostí a kloubů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky kostivalu lékařského kořene řez?
A:Kostival lékařský kořen řez má protizánětlivé účinky a obsahuje látky, které mohou podporovat růst nových kostí. Také má analgetické účinky a může pomoci zmírnit bolest v oblasti kloubů a kostí.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kostival lékařský kořen řez?
A:Kostival lékařský kořen řez se může užívat jako čaj, tinktura nebo mast. Může být také aplikován jako obklad na postiženou oblast.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jsou nějaká rizika spojená s užíváním kostivalu lékařského kořene řez?
A:Kostival lékařský kořen řez obsahuje pyrrolizidinové alkaloidy, které mohou být hepatotoxické (škodlivé pro játra). Proto by se měl užívat opatrně a pod dohledem odborníka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit kostival lékařský kořen řez?
A:Kostival lékařský kořen řez lze zakoupit v lékárnách, prodejnách zdravé výživy a také online. Před nákupem se však poraďte se svým lékařem nebo farmaceutem ohledně dávkování a bezpečnosti užívání.

Kostival lékařský kořen řezaný (Symphyti officinalis radix cons.). je bylinou, která je pro své léčivé účinky již dlouho využívána. Stonky a listy kostivalu obsahují silice, glykosidy, třísloviny, flavonoidy a saponin. Tím pádem má kostival následující léčivé vlastnosti: • Kostival je užívaný jako přírodní antiseptikum. Snižuje zánět a urychluje hojení ran, odstranění pupínků a hojení štípanců. Je vhodný i pro čištění ran a zmírnění zarudnutí pokožky. • Kostival je vhodný pro léčbu onemocnění horních cest dýchacích, zejména pro léčbu kašle, nachlazení a chřipky. Může být také užíván jako přírodní lék proti astmatu. • Kostival se používá k léčbě močových infekcí a při potížích s ledvinami. Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu v krvi. • Kostival je užíván pro posílení imunitního systému a zlepšení celkového zdraví a vitality. • Kostival lze rovněž užívat jako podpůrnou terapii při léčbě rakoviny. Kostival lékařský by měl být používán ve formě odvaru, čaje nebo tinktury. Neužívejte však kostival více než 2 týdny bez předchozí konzultace s lékařem.

Kostival lékařský kořen řez. Symphyti officinalis radix cons.
Skladem (10+ kg)
500,30
446,70 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....