Konopáč sadec nať řez. Eupatorium cannabinum herba cons.

13.6.2024

Konopáč sadec nať řez. Eupatorium cannabinum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je konopáč sadec nať řez?
A:Konopáč sadec nať řez je léčivá rostlina, která se vyskytuje na vlhkých místech a březích toků. Její vědecké jméno je Eupatorium cannabinum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má konopáč sadec nať řez účinek na lidské tělo?
A:Konopáč sadec nať řez má protizánětlivý, antipyretický a antimikrobiální účinek. Tato rostlina se tradičně používá při léčbě nachlazení, horečky, bolestí svalů a kloubů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se konopáč sadec nať řez užívá?
A:Konopáč sadec nať řez se většinou užívá ve formě čaje nebo tinktury. Čaj se připravuje z usušených nadzemních částí rostliny a užívá se 3x denně po dobu 2-3 týdnů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení při užívání konopáče sadce nať řez?
A:Konopáč sadec nať řez by neměly užívat těhotné ženy ani kojící matky. Dále by měli být opatrní lidé s alergiemi na rostliny z čeledi hvězdnicovitých.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze konopáč sadec nať řez zakoupit?
A:Konopáč sadec nať řez je možné zakoupit v lékárnách, specializovaných obchodech s bylinkami a případně i online. Je důležité vybírat kvalitní produkty od ověřených dodavatelů.

e Konopáč sadec (Eupatorium cannabinum herba cons.) je rozšířená bylinka, která se ve svých krajních polohách vyskytuje jak na severu, tak na jihu, a je velmi oblíbená mezi otužilci po celé Evropě. Jde o vytrvalou bylinu s masitými lodyhami a jednoduchými listy. Nať konopáče sadečního obvykle dosahuje až 1 metru vysoká a je od něho charakteristická. Léčivé vlastnosti konopáče sadečního jsou známé už od starověku. Bylinka se obvykle používá ve formě čaje nebo tinktury, aby se do těla dostaly její účinné látky. Tradiční čínská medicína používá tento druh konopáče jako léčivou bylinu, která má údajně příznivý vliv na řadu zdravotních stavů, včetně astmatu, revmatismu, nachlazení a chronického kašle. Konopáč sadeční má také antioxidační vlastnosti, které mají pomoci bojovat proti volným radikálům a chránit tělo před oxidačním stresem. V některých zemích Evropy byl konopáč sadeční schválen jako léčivá bylina EU, jejíž léčivé vlastnosti jsou podporovány skrze výzkum. Z tohoto důvodu by mělo být používání tohoto druhu bylinky jako léčiva podléhat nařízením EU o léčebném využití bylin. I když byl konopáč sadeční schválen jako léčivá bylina EU, mělo by se používat s opatrností. Před užitím by se mělo poradit s ošetřujícím lékařem, protože je možné, že bylina může interagovat s jinými léky, které užíváte, nebo s vašimi některými zdravotními stavy.

Konopáč sadec nať řez. Eupatorium cannabinum herba cons.
nedostupné
138,00
123,21 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....