Kokoška pastuší tobolka nať řez. Capsella bursa pastoris herba cons.

27.5.2024

Kokoška pastuší tobolka nať řez. Capsella bursa pastoris herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky byliny Capsella bursa-pastoris?
A:Capsella bursa-pastoris má tradičně uznávané léčivé účinky na krvácení, zejména u žen. Dále se používá při gynekologických problémech, trávicích potížích a jako diuretikum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být Capsella bursa-pastoris nebezpečná pro muže?
A:Capsella bursa-pastoris není známo, že by měla negativní dopad na muže. Pokud je muž alergický na rostliny z čeledi brukvovité, měl by však užívání této byliny konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Capsella bursa-pastoris při krvácení?
A:Capsella bursa-pastoris se tradičně užívá při krvácení z dělohy nebo dásní. Pro terapeutický účinek se obvykle připravuje čaj z listů a květů či tinktura.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejlepší způsob skladování sušené Capsella bursa-pastoris?
A:Sušenou Capsella bursa-pastoris je nejlepší uchovávat v suchu a temnu. Doporučuje se ukládání do uzavřeného skla nebo plastového sáčku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním Capsella bursa-pastoris?
A:Capsella bursa-pastoris by měla být používána s opatrností u těhotných a kojících žen. Při užívání byliny by se mělo respektovat doporučení odborníků a nepř

e. Kokoška pastuší tobolka - Capsella bursa pastoris herba cons. Kokoška pastuší tobolka, nazývaná i křižanec mnohostranný nebo křižánek střelenec, je jednoletá bylina z čeledi šťovíkovitých. Původně se rozšířila po Evropě, ale dnes se nachází díky své schopnosti snadno se množit a nevyžadovat žádnou péči po celém světě. Rostlina se vyznačuje trnitými listy a zvonkovitými bílými květy, které se objevují od června do září. Kromě estetického potěšení skýtá kokoška pastuší tobolka řadu léčebných účinků. Našli jsme množství dokumentovaných léčivých vlastností této rostliny, které jsou uznávány Evropskou unií. Lékaři říkají, že její řez nať lze použít pro léčbu problémů s trávením, krevních onemocnění, revmatismu, anginy pectoris a dalšími zdravotními stavy. Kůra a listy kokošky pastuší tobolky mohou být užívány orálně nebo ve formě odvarů a mastí. Mezi další využití patří tonikum proti stresu, antidepresiva a přírodní lék na křečové žíly. Kromě léčebných účinků může být kokoška pastuší tobolka také použita k přípravě léčebných tinktur a infuzí, čajů a sirupů. Rostlina má také výbornou chuť a proto se občas používá jako koření v různých pokrmech. Kokoška pastuší tobolka je bezpečná, ale lékaři by měli být vždy informováni o všech bylinkách, které byly konzumovány, aby se zabránilo nežádoucím interakcím.

Kokoška pastuší tobolka nať řez. Capsella bursa pastoris herba cons.
nedostupné
231,20
206,43 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....