Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) mletý 100g Cuminum cyminum fructus plv.

21.6.2024

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) mletý 100g Cuminum cyminum fructus plv.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kmín římský?
A:Kmín římský je plod rostliny Cuminum cyminum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá mletý kmín římský?
A:Mletý kmín římský se často používá jako koření do pokrmů, například do kari nebo do omáček.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy kmínu římského?
A:Kmín římský obsahuje mnoho antioxidantů a má protizánětlivé účinky. Také může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a podporovat trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je mletý kmín římský vhodný pro vegetariány a vegany?
A:Ano, mletý kmín římský je vhodný pro vegetariány a vegany.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho se mletý kmín římský uchovává?
A:Mletý kmín římský by měl být uchováván v uzavřené nádobě na suchém a tmavém místě. Pokud je správně uložen, může vydržet až 6 měsíců.

ový Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) mletý 100g Cuminum cyminum fructus plv. Kmín římský, nazývaný také šabrej kmínovitý nebo botanicky Cuminum cyminum fructus plv., je vytrvalá rostlina rodu kmínu, pěstovaná a používaná jako koření v kuchyních střední Asie, Afriky a Evropy po celá staletí. Některé historické prameny tvrdí, že kmín římský byl obdivován již ve starověku. Jeho ovoce (plody) jsou světle hnědé až černohnědé. Kmín římský je velmi bohatý na látky se silnými antioxidačními a antiseptickými účinky, které mohou poskytnout jemnou, pikantní chuť a aroma. V lékařské praxi se kmín římský používá odpradávna pro stimulaci trávení, léčení menších bolestí hlavy, léčení kašle, chřipky a nachlazení, stejně jako pro pročištění jater, ledvin a střev. Kmín římský může být také užitečný při léčbě průjmu a dyspepsie. Používá se i k pomoci při hubnutí a regulaci hladiny cukru v krvi, protože má stimulační účinek na metabolismus. Užívání kmínu může navíc zvýšit produkci glukózy v červených krvinkách a pomoci tak k lepšímu zažívání a zmírnění zažívacích potíží. Shluky kmínových semen obsahují řadu důležitých vitamínů a minerálů, které pomáhají lidskému tělu v optimalizaci jeho funkcí. Patří sem například vápník, hořčík, draslík, křemík, síra, mangan a měď. Mletá forma kmínu římského nesmí chybět v žádné kuchyni, protože toto koření dodá vašim pokrmům pikantní chuť a velmi specifickou vůni. Kmín římský lze použít v hotových pokrmech, ale jeho obsah lze také extrahovat do potravin a nápojů, což je obzvláště účinné při léčebných účelech. Kmín římský může být samostatnou ingrediencí nebo součástí směsi bylinných čajů. Kmín římský mletý 100g Cuminum cyminum fructus plv. je skvělou volbou pro všechny, kteří hledají výhody léčivých bylin, ale bez nutnosti brát tablety nebo kapsle. Používáním těchto bylin můžete dosáhnout lepšího zdraví a příznivých účinků na tělo.

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) mletý 100g Cuminum cyminum fructus plv.
nedostupné
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....