Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý Cuminum cyminum fructus tot.

24.5.2024

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý Cuminum cyminum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to kmín římský plod?
A:Kmín římský plod je plod rostliny šabrej kmínovitý s latinským jménem Cuminum cyminum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký má kmín římský plod vliv na lidské zdraví?
A:Kmín římský plod má pozitivní vliv na lidské trávení a snižuje riziko některých onemocnění, jako jsou například kardiovaskulární nemoci a diabetes.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se kmín římský plod nejčastěji používá při vaření?
A:Kmín římský plod se nejčastěji používá jako koření do různých pokrmů, jako jsou omáčky, polévky, masové směsi a pečivo.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde je možné kmín římský plod zakoupit?
A:Kmín římský plod je možné zakoupit v obchodech s potravinami, lékárnách a specializovaných prodejnách s bylinkami a kořením.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je rozdíl mezi kmínem římským plodem a jinými druhy kmínu?
A:Kmín římský plod se liší od jiných druhů kmínu, jako je například římský kmín nebo černý kmín, svým charakteristickým aroma a silnější chutí.

e Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) Celý Cuminum cyminum fructus tot. Kmín římský patří k národům léčivých bylin, které jsou uznávány Evropskou unií po staletí pro léčebné účely. Bylina má sytě červenou až tmavě fialovou barvu a její léčivé složky obsahují guma, kafr, aldehydy, třísloviny, síru a silice. Kmín se obvykle používá jak ve formě celého semene, tak v pokleslé formě. Léčivé vlastnosti: Kmín římský má mnoho léčivých vlastností a jeho terapeutické účinky jsou široce dokumentovány. Bylina má antiseptické, baktericidní, diuretické a protizánětlivé vlastnosti a je důležitou součástí v tradiční medicíně. Tradičně se používá k léčbě trávicích problémů, nachlazení, kašle, bolesti hlavy a křečí. Může také pomoct bojovat proti infekcím, protože má antioxidanty a toxické látky, které bojují proti patogenům. Jak je používán: Kmín se může použít v nejrůznějších formách. Celé semena mohou být pražená, aby se vytvořila silná, kořenitá chuť. Dále mohou být drceny a přidány k různým pokrmům, nebo se mohou nasekat, aby se získal ostrý, pikantní aroma. Kmín může být také konzumován jako čaj nebo infuze. Je také součástí mnoha léčivých mastí a tinktur. Kontraindikace: Kmín římský by neměl být užíván během těhotenství, protože může způsobit potrat. Také by se mělo vyhnout dětem do 12 let a lidem s individuální intolerancí na rostlinu. Dále by se mělo vyhnout lidem s onemocněním ledvin a jater.

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý Cuminum cyminum fructus tot.
nedostupné
376,10
335,80 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....