Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý 100g Cuminum cyminum fructus tot.

14.4.2024

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý 100g Cuminum cyminum fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Kmín římský plod?
A:Kmín římský plod, také známý jako Šabrej kmínovitý, je koření pocházející z rostliny Cuminum cyminum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Kmín římský plod v kuchyni?
A:Kmín římský plod se často používá v kuchyni jako koření při vaření různých druhů jídel, například v indické nebo mexické kuchyni. Může být použit celý nebo drcený.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy Kmínu římského plodu?
A:Kmín římský plod obsahuje mnoho antioxidantů a bioaktivních látek, které mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Také se mu přisuzují pozitivní účinky na trávicí soustavu a metabolismus.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho je Kmín římský plod skladovatelný?
A:Kmín římský plod by měl být skladován v suchém a tmavém prostředí při pokojové teplotě. Při správném skladování by měl být skladovatelný po dobu jednoho roku.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze Kmín římský plod použít jako náhradu za jiná koření?
A:Kmín římský plod má specifickou chuť a aroma, takže by neměl být používán jako náhrada za jiná koření. Nicméně, je možné ho kombinovat s jinými kořením pro vytvoření nových chutí.

Kmín římský plod (také známý jako Šabrej kmínovitý) je dlouholetá bylina, která pochází z oblastí Blízkého východu a Evropy Střední a Východní. Roste na teplých místech s různými druhy půdy, kde vytváří malé červené a modré plody. V lidové medicíně se Kmín římský plod používá pro léčebné účinky již po celá staletí. Obsahuje antioxidační sloučeniny a četné látky šetrné ke zdraví, jako jsou esenciální oleje, flavonoidy, saponiny a aminokyseliny. Obsah těchto látek poskytuje Kmínu římskému plodu užitečné léčebné vlastnosti. Má protizánětlivé a diuretické účinky a díky svému antioxidačnímu potenciálu se často používá pro prevenci a léčbu onemocnění způsobených volnými radikály. Kromě toho je mnohokrát prokázáno, že Kmín římský plod může pomoci snížit hladinu cholesterolu a pomáhá při hubnutí. Kmín římský plod je často používán v gastronomii pro jeho nádhernou kořeněnou chuť. Je běžnou ingrediencí v polévkách, omáčkách, marinádách, salátech a dalších potravinách. Jeho semínka se také používají jako koření. Kmín římský plod je bezpečný pro každodenní konzumaci a EU nařizuje, aby za 100 g Kmínu římského plodu byla uvedena informace o jeho léčivých vlastnostech, jako je Cuminum cyminum fructus tot.

Kmín římský plod (Šabrej kmínovitý) celý 100g Cuminum cyminum fructus tot.
nedostupné
42,00
37,50 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....