Kardamom obecný plod mletý

21.6.2024

Kardamom obecný plod mletý

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kardamom obecný plod mletý?
A:Kardamom obecný plod mletý je koření získané z plodů rostliny Elettaria cardamomum, která je původem z Indie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá kardamom obecný plod mletý v kuchyni?
A:Kardamom obecný plod mletý se často používá jako koření do sladkých dezertů, pečiva či nápojů. Také se přidává do kořenící směsi pro masové i vegetariánské pokrmy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má kardamom obecný plod mletý nějaké zdravotní benefity?
A:Ano, kardamom obecný plod mletý má řadu zdravotních benefitů. Může pomoci s trávením, zmírnit nadýmání a plynatost a zlepšit dech. Také obsahuje antioxidanty a má protizánětlivé účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat kardamom obecný plod mletý?
A:Kardamom obecný plod mletý by měl být skladován v suchu a temnu, aby si zachoval svou chuť a aroma. Doporučuje se skladovat ho v hermeticky uzavřené nádobě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je kardamom obecný plod mletý vhodný pro vegetariány a vegany?
A:Ano, kardamom obecný plod mletý je vhodný pro vegetariány a vegany, neobsahuje žádné produkty živočišného původu.

e. Kardamom obecný plod mletý (Elettaria cardamomum) je jednoletá bylina, která dosahuje výšky asi 1 až 2 metry. Má růžové nebo fialové květy, které se skládají ze tří trubkovitých kalichových lístků. Plody jsou vejčité a síťované a vylučují typickou silnou vůni. Kardamom je dlouho používán pro tradiční medicínské účely, pocházející z Indie a Středního východu. Kardamom se používá jako koření a léčivé přípravky. Mletý kardamom je obzvláště užitečný pro vaření. Kardamom může být užitečný pro obecné zdraví. Studie naznačují, že může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a může také pomoci snížit riziko srdečních onemocnění. V lidové medicíně se kardamom používá k léčbě střevních problémů, zejména pálení žáhy. Kromě toho se někdy používá k léčbě astmatu a rýmových infekcí. Kardamom může také pomoci snížit nadýmání a léčit nespavost. Kardamom obecný plod mletý je bezpečný pro většinu lidí a obvykle mu nejsou známy žádné významné nežádoucí účinky. Je důležité si uvědomit, že jeho léčebné účinky nebyly dosud dostatečně prokázány vědecky. Proto byste se měli před užíváním kardamomu poradit se svým lékařem. Kardamom obecný plod mletý je populární koření, které může mít některé léčebné účinky. Tento produkt však není systémově regulován Evropskou unií jako lék. Před jeho užíváním je vhodné se nejprve poradit se svým lékařem.

Kardamom obecný plod mletý 100g Elettaria cardamomum fructus cons.
nedostupné
154,00
137,50 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....