Kardamom obecný plod celý

27.5.2024

Kardamom obecný plod celý

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je kardamom obecný plod celý?
A:Kardamom obecný plod celý je koření získávané z plodů rostliny Elettaria cardamomum. Plody jsou sušené a poté se používají jako koření při vaření.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak kardamom obecný plod celý vypadá?
A:Kardamom obecný plod celý jsou malé, zelené plody s hnědými semeny uvnitř. Plody jsou obvykle sušené a mají intenzivní a kořeněnou chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak kardamom obecný plod celý použít při vaření?
A:Kardamom obecný plod celý se často používá jako koření do dezertů, pečiva a nápojů. Může být nasekaný nebo celý a přidán do směsí koření nebo přidán ke kávě nebo čaji pro výraznou chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody kardamomu obecného plodu celého?
A:Kardamom obecný plod celý má řadu zdravotních výhod, jako např. zlepšení trávení, snížení krevního tlaku a boje proti rakovině. Také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu koupit kardamom obecný plod celý?
A:Kardamom obecný plod celý je k dispozici v mnoha obchodech s potravinami a e-shopech, které nabízejí koření a bylinky. Také ho lze zakoupit v prodejnách orientálních potravin nebo specializovaných obchodech s kořením.

e Kardamom obecný plod celý (Elettaria cardamomum) je zeleninovitá rostlina, která patří do rodiny Zingiberaceae a je také známá jako pravý kardamom nebo veřejně prodejný kardamom. Původem pochází ze severní Indie, ale nyní se pěstuje po celém světě. Používá se k přípravě různých pokrmů, přísad a koření, ale má také léčivé vlastnosti. Kardamom je bohatý na železo, mangan a hořčík, což činí z tohoto koření velmi prospěšnou volbou pro ty, kteří trpí nedostatkem minerálních látek a případnými následky. Díky antioxidačním vlastnostem může kardamom chránit buňky před poškozením volnými radikály. Kardamom také podporuje dobrý trávicí systém. Má anti-spasmodické vlastnosti, které pomáhají uvolnit stres ve střevech a odstranit špatnou náladu a bolesti. To činí tento koření skvělou volbou pro lidi s trávicími problémy. Užíváním kardamomu obecného plodu celého se mohou zlepšit i vylučovací funkce. Jeho léčivé účinky pomáhají zvýšit objem moči a lépe odvádět toxin z těla. Kardamomový prášek může být také užíván k udržení hladiny cukru v krvi v normálním rozmezí. Kombinace kardamových vlastností s vyváženou stravou a pravidelnou fyzickou aktivitou může pomoci snížit hladinu glukózy v krvi u diabetiků. Kromě léčivých vlastností má kardamom také protizánětlivé účinky, které se mohou použít k úlevě od bolesti. To znamená, že kardamom může pomoci uvolnit napětí v kloubech a svalové bolesti. Kardamomový prášek se může také použít jako dezinfekční prostředek. Obsahuje glykosid, který je účinný při boji proti řadě bakteriálních infekcí a houbových infekcí. Ačkoli se kardamomu obecnému plodu celému připisuje mnoho léčivých vlastností, před jeho použitím byste se měli poradit se svým lékařem. Užívání kardamomu se skutečně může ukázat jako prospěšné pro vaše zdraví, ale je důležité si uvědomit, že může existovat riziko nežádoucích účinků nebo interakcí s jinými léky.

Kardamom obecný plod celý 50g Elettaria cardamomum fructus tot.
Skladem (10+ ks)
69,00
61,61 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....