Karbinec evropský nať řez. Lycopus europaeus herba cons.

24.5.2024

Karbinec evropský nať řez. Lycopus europaeus herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je karbinec evropský nať řez?
A:Karbinec evropský nať řez (Lycopus europaeus) je druh rostliny z čeledi hluchavkovitých, který roste převážně v Evropě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vlastnosti karbinca evropského nať řezu?
A:Karbinec evropský nať řez má tradičně protizánětlivé a sedativní účinky. Je také používán jako antispasmodikum a diuretikum.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá karbinec evropský nať řez?
A:Karbinec evropský nať řez se nejčastěji používá jako přísada do bylinných čajů a tinktur. Zároveň se nachází v některých přípravcích na podporu imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou případné vedlejší účinky užívání karbinca evropského nať řezu?
A:Nejsou známy žádné vážné vedlejší účinky užívání karbinca evropského nať řezu. Přesto by měly být těhotné ženy a kojící matky konzultovat užívání s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze karbinec evropský nať řez zakoupit?
A:Karbinec evropský nať řez lze zakoupit v lékárnách nebo v prodejnách zdravé výživy. Je však důležité si pečlivě zkontrolovat kvalitu a původ produktu.

e Karbinec evropský nať řez, Lycopus europaeus herba cons., je jednou z mnoha pozoruhodných bylin pěstovaných v Evropě. Mezi lidové léčitelé a v tradičním léčitelství se užívá již po staletí. Rostlina patří do rodiny lycopodiaceae a dorůstá výšky 20 až 70 cm. Má tučné stonky s malými jemnými listy. Květy jsou malé, bílé a seskupené v hroznech. Karbinec evropský nať řez se obvykle sklízí před rozkvětem, kdy mají čerstvé a léčivé účinky. Načervenalé až fialové suché stonky se seřezávají a suší pro uchování léčivých účinků. Může se užívat jako šťáva, čaj, tinktura nebo ve formě kapslí. Karbinec evropský nať řez má léčivé vlastnosti při terapii proti zánětu a alergickým reakcím, úlevu od kašle, astmatu a trávicích problémů. Dále pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, stres a úzkost. Karbinec evropský nať řez je druhem bylin, kterou mohou užívat i ti, kteří jsou alergičtí na jiné léčivé byliny. Ve všech případech je však vhodné nejprve konzultovat jeho užívání s odborným lékařem či léčitelem.

Karbinec evropský nať řez. Lycopus europaeus herba cons.
nedostupné
579,60
517,50 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....