Kakost smrdutý nať řez. Geranium robertianum herba cons.

22.4.2024

Kakost smrdutý nať řez. Geranium robertianum herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Kakost smrdutý nať řez?
A:Kakost smrdutý nať řez, známý také jako Robertky lékařské řez, je bylina z čeledi kakostovitých. Její latinský název je Geranium robertianum herba cons. Bylina se používá především v lidovém léčitelství kvůli svým léčivým účinkům.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Kakost smrdutý nať řez?
A:Bylina se používá v různých formách, například jako čaj, tinktura nebo mast. Pro přípravu čaje se lžíce sušených listů a květů zalije horkou vodou a nechá se louhovat asi 10 minut. Tinkturu lze připravit z alkoholu a vybraných částí rostliny a mast je obvykle vyrobená z bylinného oleje a dalších složek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky Kakostu smrdutého nať řez?
A:Kakost smrdutý nať řez obsahuje mnoho účinných látek, jako jsou flavonoidy, kyselina chlorogenová a taniny. Jeho léčivé účinky jsou spojeny s:

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky u užívání Kakostu smrdutého nať řez?
A:Při použití rostliny v dávkách doporučených lidovým léčitelstvím by neměly nastat žádné ved

Kakost smrdutý nať řez Geranium robertianum Herba Cons. je léčivá bylina, která pochází ze střední a jihovýchodní Evropy. Má tmavě zelenou barvu a jeho sladce vonící bílé květy mohou být hitem v každé zahradě. Kromě toho, že je to dobrá volba pro lesní zahrady, je také bohatá na léčivé vlastnosti. Užívá se jako farmaceutická surovina pod názvem Herba Cons., protože je všeobecně uznávána pro její léčivé účinky. V tradiční medicíně se kakost smrdutý nať řez Geranium robertianum Herba Cons. používá především k léčbě bolestí hlavy a migrén, stejně jako protikřečovými účinky. Navíc je využíván i pro snížení krevního tlaku, zlepšení trávení, hojení rány, stejně jako protizánětlivé a antiseptické účinky. Zkoumaním této byliny v EU bylo zjištěno, že má celou škálu účinků, včetně analgetika, antifungálních, antioxidantů, antihypertenziv, antihistaminik,antidotických, diuretických, antidiabetických, antimikrobiálních a proto se doporučuje jeho použití ve formě čaje, tinktury, nebo čerstvého listu. Květy, listy a kořeny Kakostu smrdutého nať řez Geranium robertianum Herba Cons. mají ve svém složení sójový kyselinu, seskviterpenoidy, germacreni-B, fenolické sloučeniny a další látky, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. To, co je třeba obzvláště zdůraznit, je, že přes celé léčebné vlastnosti tohoto druhu rostliny, by se mělo být opatrní s jeho užíváním, jelikož může poškodit ledviny a může způsobit nežádoucí účinky. Před zahájením léčby je tedy nutné se poradit se svým lékařem.

Kakost smrdutý nať řez. Geranium robertianum herba cons.
nedostupné
583,10
520,63 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....