Kakost smrdutý nať 40g

27.5.2024

Kakost smrdutý nať 40g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Kakost smrdutý nať 40g?
A:Kakost smrdutý nať 40g je sušená rostlina, která se využívá jako koření nebo bylina v kuchyni. Má silnou vůni a chuť.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Kakost smrdutý nať 40g?
A:Kakost smrdutý nať 40g se používá jako koření do pokrmů, zejména do masa, omáček a polévek. Také se může použít jako bylina do salátů nebo marinád.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze získat Kakost smrdutý nať 40g?
A:Kakost smrdutý nať 40g lze zakoupit v obchodech s potravinami, nebo na internetu v e-shopech specializovaných na koření a bylinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak skladovat Kakost smrdutý nať 40g?
A:Kakost smrdutý nať 40g je třeba skladovat na suchém a tmavém místě, aby si udržel svou vůni a chuť co nejdéle. Doporučuje se uchovávat ho v uzavřené nádobě.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou benefity použití Kakost smrdutý nať 40g v kuchyni?
A:Použití Kakost smrdutý nať 40g jako koření nebo byliny může přinést do pokrmů řadu zdravotních výhod, například podporovat trávení, zlepšovat imunitu nebo působit jako antioxidant.

e Kakost smrdutý, latinsky Verbascum thapsus, patří do čeledi vrbovitých. Je to trvalka, která kvete od června až do září žlutými květy. Roste ve všech podnebích a jeho vytrvalost každoročně překvapuje. Léčivé vlastnosti této byliny jsou zdrojem informací již od doby starého Řecka. Tradičním prop-erty kakostu smrdutého jsou jeho antibiotické, protizánětlivé, antiseptické a močopudné vlastnosti. Droga se využívá v léčivých produktech v podobě extraktu z listů a květů, který obsahuje saponiny, flavonoidy a antocyany, což všechno jsou látky s potenciálními léčebnými účinky. Jeho nejběžnější léčivé účinky zahrnují boj s infekcemi dýchacího traktu, afte, kožní problémy a močopudné vlastnosti. Tato bylina má schopnost udržet normální hladinu cukru v krvi, snížit horečku a urychlit hojení ran. Kakost smrdutý se prodává ve formě naťe. Nať a květy se obvykle používají pro výrobu čaje nebo jako sušené suroviny pro extrakt. Nať se může také žvýkat, nebo se může používat jako koření. Nať má silnou, štiplavou chuť a silnou vůni. Je důležité mít na paměti, že nadměrná konzumace kakostu smrdutého může být toxická. Bezpečný, doporučený denní limit by měl být 40g.

Kakost smrdutý nať 40g Geranium robertianum herba cons.
Skladem (10+ ks)
37,00
33,04 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....