Jmelí bílé nať řez. Visci albi herba cons.

19.5.2024

Jmelí bílé nať řez. Visci albi herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je správný čas pro řez jmelí bílého nať?
A:Jmelí bílé_nať se řeže na jaře nebo začátkem léta, kdy rostlina dorůstá.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým nástrojem se jmelí bílého nať řeže?
A:Jmelí bílé_nať se řeže oškubáním rukou, aby nedošlo ke znehodnocení vlastností rostliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakou část jmelí bílého nať lze použít pro léčebné účely?
A:Pro léčebné účely se využívá celá nadzemní část jmelí bílého, tedy stonky, listy i květy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakými vlastnostmi disponuje jmelí bílého nať?
A:Jmelí bílé_nať má protizánětlivé, imunomodulační a protinádorové vlastnosti. Může pomoci při léčbě mnoha onemocnění, jako jsou například poruchy trávení, záněty a některé typy rakoviny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká omezení v používání jmelí bílého nať?
A:Jmelí bílé_nať nelze používat při autoimunitních onemocněních, kvůli své imunomodulační aktivitě. Dále se nedoporučuje při těhotenství a kojení, dětem do 12 let a lidem s alergickou reakcí na jmelí. Před užíváním je nutné konzultovat s lékařem.

e. Jmelí bílé nať řez (Visci albi herba cons.) je tradiční bylinka, která se užívá jako léčivý prostředek. V medicíně byla často užívána pro pročištění organismu, proti tlaku a pro léčbu srdečních chorob. Je to velmi oblíbená bylinka, kterou lze snadno poznat podle svých bílých květin. Jeho vysoké až 1,5 metry vysoké stonky se rozprostírají po celém stráni. Květy bývají bílé, vypadají jako hvězdice sbíhající se do tří teček. Má trichomatické stopky s drobnými listy. Jmelí bílé nať se používá ve formě odvaru nebo infuze. Nať se lisuje a následně se vaří ve vodě, aby se uvolnil jeho léčivý účinek. Odvar z jmelí bílé nati byl již dlouho užíván k prevenci a léčbě srdečních chorob, k uklidnění tlaku, pro zlepšení trávení a pro pročištění krve. Jmelí bílé nať je také často používáno v kosmetice. Může být použito ke zmírnění kožních problémů a vyrážek, ale také pro hydrataci a vyživování pokožky. Jmelí bílé nať může být užíváno interně i externě. Před použitím by však mělo být vždy konzultováno s lékařem nebo léčitelem, protože někteří lidé mohou být alergičtí na jeho účinky.

Jmelí bílé nať řez. Visci albi herba cons.
Skladem (10+ kg)
207,00
184,82 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....